Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
09-14-2009, 10:52 PM
Mesaj: #41
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Mureşan: "Nu mi-e frică de meciul cu FC Copenhaga, jucătorii se vor mobiliza foarte bine"

Preşedintele lui CFR Cluj, Iuliu Mureşan, a declarat, luni, că nu îi este teamă de forma mai slabă arătată de jucătorii ardeleni înaintea partidei cu FC Copenhaga, din grupele Ligii Europa, deoarece are încredere că se vor mobiliza exemplar pentru această dispută.

"Nu poţi sta mult timp supărat, pentru că ne aşteaptă un alt meci şi trebuie să rezolvăm problemele din jocul nostru. Problemele noastre sunt la mentalitate. Nu îmi este frică de meciul cu FC Copenhaga, în astfel de partide jucătorii se mobilizează foarte bine. Am încredere că vom face un meci bun şi vom obţine un rezultat pe măsură. Noi avem probleme cu echipele mici, gen Pandurii sau Politehnica Iaşi", a spus Mureşan.

Partida CFR Cluj-FC Copenhaga, din Grupa K a Ligii Europa, se va disputa joi, de la ora 22:05, pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu din Cluj.

Pe de altă parte, oficialul clujean a mai afirmat jucătorilor pregătiţi de Antonio Conceicao li se vor reduce contractele în urma evoluţiilor slabe din ultima perioadă: "I-am băgat pe jucători în şedinţă, în vestiar, după eşecul de la Târgu Jiu. Le-am spus că le vom scădea contractele. Ei ştiu că sunt vinovaţi, nu au ce să spună".

CFR Cluj a pierdut, vineri, cu scorul de 0-1, meciul cu Pandurii Târgu Jiu, din etapa a 6-a a Ligii I, iar în urma acestui rezultat ardelenii ocupă locul 6 în clasament, cu 10 puncte.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 09-14-2009 10:52 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
85 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut