Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
10-01-2009, 06:12 PM
Mesaj: #115
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Tony Conceicao: "Vrem cel puţin un punct"

Tehnicianul Tony Conceicao a declarat că are încredere în echipa sa şi speră să obţină cel puţin o remiză.

Conceicao respectă foarte mult liderul din Olanda, însă le-a transmis batavilor că vor avea viaţă grea cu CFR. "Trebuie să fim foarte concentraţi pentru a obţine un rezultat bun la Eindhoven. Evident, ne aşteaptă un meci dificil însă sper să nu primim gol. Defensiv ne-am descurcat bine în Europa pînă acum. O victorie ar fi un mas imens pentru calificarea în următoarea fază a competiţiei. Recunosc că nu este uşor să învingi aici. Sper să obţinem măcar un egal. Cred că PSV este echipa favorită în această grupă, dispune de jucători de valoare şi cu experienţă în Europa. Respectăm clubul PSV, însă am venit să învingem şi am încredere în echipă", a spus Conceicao

"Traore trebuie să rămînă cu picioarele pe pămînt!"
Antrenorul lui CFR, Toni Conceicao, a confirmat, indirect, că Traore va fi titular în faţa olandezilor

"E un tînăr cu foarte multe calităţi. Dar tocmai fiindcă e prea tînăr trebuie să fie foarte atent în ceea ce-l priveşte. Trebuie să rămînă cu picioarele pe pămînt, să muncească în continuare şi să fie echilibrat din punct de vedere emoţional", a spus antrenorul.

Feroviarii încurajaţi de fani în centrul Eindhovenului!
Fanii "vişiniilor" vor avea reprezentanţi pe Philips Stadion. Cîţiva dintre ei s-au întîlnit cu jucătorii astzăzi în centrul oraşului Eindhoven

Conceicao şi-a scos elevii la plimbare prin centrul Eindhovenului, iar suporterii clujeni au profitat de ocazie pentru a le transmite mesaje de încurajare. Antrenorul portughez s-a arătat încîntat de plimbarea pe străzile din Eindhoven. "Am mai fost în Olanda în urmă cu cîţiva ani. E o ţară care îmi place", a spus Conceicao.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 10-01-2009 06:12 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
12 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut