Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
11-04-2009, 07:34 PM
Mesaj: #221
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Conceicao afirmă că meciul cu Sparta Praga nu e decisiv în privinţa calificării

Antrenorul lui CFR Cluj, Antonio Conceicao, a declarat, miercuri, că meciul de pe teren propriu cu Sparta Praga nu este decisiv în privinţa calificării în primăvara europeană, şi a adaugat că în momentul de faţă prioritar pentru echipa sa este campionatul intern.

"Meciul cu Sparta Praga este important, dar nu decisiv. Va conta foarte mult pentru evoluţiile noastre din viitor, atât în campionat, cât şi în Europa. Vom încerca să ne concentrăm mai mult şi cred că asta va face diferenţa în acest joc. Faţă de meciul tur, modificările nu vor fi esenţiale în primul '11'. Obiectivul nostru numărul unu este campionatul, însă nu vom neglija Liga Europa. Am ajuns aici şi trebuie să mergem mai departe", a spus Conceicao, contrazicându-l astfel pe preşedintele Iuliu Mureşan, care vede în meciul cu Sparta ultima şansă de calificare în 16-imi.

Tehnicianul clujenilor speră ca jucătorii săi să fie motivaţi de criticile din ultima vreme ale conducerii clubului: "Echipa are valoare, sper ca jucătorii să fie motivaţi suplimentar de declaraţiile conducerii, care i-a criticat în ultimul timp. Acestea sunt necesare, sper să aibă un efect pozitiv asupra echipei".

Meciul CFR Cluj-Sparta Praga, din cadrul Grupei K a Ligii Europa, se va disputa joi, de la ora 22:05.

Clasamentul Grupei K: 1. PSV Eindhoven 7p, 2. Sparta Praga 4p, 3. CFR Cluj 3p (2-2), 4. FC Copenhaga 3p (2-1).

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 11-04-2009 07:34 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
24 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut