Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ACF Fiorentina
12-18-2009, 08:22 PM
Mesaj: #4
RE: ACF Fiorentina
Prandelli: "Dacă totul decurge bine, voi putea apela la Mutu pentru meciul cu AC Milan!"

Tehnicianul echipei AC Fiorentina, Cesare Prandelli, a declarat că atacantul Adrian Mutu este recuperat pentru meciul cu AC Milan, din etapa a XVII-a din Serie A, iar dacă totul decurge normal va apela la jucătorul român în partida de sâmbătă, informează site-ul oficial al clubului din Florenţa.

"Legat de situaţia jucătorilor accidentaţi, am reuşit să-l recuperăm pe Mutu. Merge pe picioare lui şi s-a antrenat foarte bine în ultimele zile. Vom vedea şi astăzi: dacă totul decurge spre bine, cred că voi putea apela la Mutu", a precizat Prandelli, într-o conferinţă de presă.

Adrian Mutu nu a mai evoluat pentru AC Fiorentina de la începutul lunii noiembrie. Atacantul român a fost supus unei intervenţii chirurgicale, la 6 noiembrie, într-o clinică din Florenţa, la meniscul medial al genunchiului drept.

Prandelli nu a vrut să declare prea multe de adversarul pe care echipa sa îl va întâlni, în optimile Ligii Campionilor, formaţia Bayern Munchen, precizând că acum mai important este meciul cu AC Milan: "Nu am niciun gând despre meciul cu Bayern, voi vorbi despre el atunci când va fi momentul, mai sunt două luni până atunci. Poate însă că era mai bine dacă terminam pe locul doi în grupă. Singurul meci care mă preocupă momentan e cel de mâine cu AC Milan şi trebuie să încerc să aliniez formula ideală pentru acest joc".

În urma tragerii la sorţii ce a avut loc vineri, formaţia din Florenţa va înfrunta echipa Bayern Munchen în optimile Ligii Campionilor.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
ACF Fiorentina - Sebi Raducu - 11-03-2009, 03:41 PM
RE: ACF Fiorentina - Sebi Raducu - 11-03-2009, 03:41 PM
RE: ACF Fiorentina - Sebi Raducu - 12-10-2009, 09:09 PM
RE: ACF Fiorentina - Sebi Raducu - 12-18-2009 08:22 PM
RE: ACF Fiorentina - Sebi Raducu - 12-27-2009, 05:08 PM
RE: ACF Fiorentina - Sebi Raducu - 01-03-2010, 03:45 PM
RE: ACF Fiorentina - Daniel - 02-06-2010, 03:21 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
3 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut