Chestionar: Va reuşi Dinamo să treaca de grupe?
Da
Nu
[Arată rezultate]
Notă: Acesta este un chestionar public, alţi utilizatori vor putea vedea ce aţi votat.
Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grupa F (Grupa Dinamoviştilor): Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo, Sturm Graz
12-01-2009, 12:24 PM
Mesaj: #111
RE: Grupa F (Grupa Dinamoviştilor): Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo, Sturm Graz
Miercuri, 16 decembrie:

PANATHINAIKOS ATENA - DINAMO BUCUREŞTI (Grupa F)

Arbitri: Kevin Blom - Richard Liesveld, Raymond van Meenen - Patrick Langkamp, Roger Geutjes (toţi din Olanda).

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-01-2009, 04:20 PM
Mesaj: #112
RE: Grupa F (Grupa Dinamoviştilor): Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo, Sturm Graz
nu cred ca mai avem sanse mari la calificare doar matematice mai sunt
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-01-2009, 09:00 PM
Mesaj: #113
RE: Grupa F (Grupa Dinamoviştilor): Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo, Sturm Graz
"Să batem Dinamo cu orice preţ"

Dinamo va întâlni, săptămâna viitoare, acasă, singura formaţie de la care a reuşit să smulgă puncte în Europa League: Sturm Graz.

Austriecii nu mai nici măcar şanse teoretice de calificare, dar tehnicianul lor, Franco Foda, este hotărât să facă o figură frumoasă în Ştefan cel Mare.

"Învăţăm din fiecare meci european pe care-l disputăm, poate că experienţa acumulată în partidele de până acum se va vedea în ultimele două întâlniri. Chiar dacă pentru noi nici măcar locul doi nu mai e posibil de realizat, vrem cu orice preţ să câştigăm meciul cu Dinamo de la Bucureşti, dar şi jocul de acasă cu Galatasaray. Datorăm asta clubului şi suporterilor noştri", a spus Foda pentru cotidianul austriac Kleine Zeitung.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-01-2009, 09:00 PM
Mesaj: #114
RE: Grupa F (Grupa Dinamoviştilor): Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo, Sturm Graz
"Dacă terminăm turul la 3 puncte de lider, vom ieşi campioni!"

Cristi Borcea a declarat că principalii duşmani ai lui Dinamo în acest tur de campionat au fost accidentările şi greşelile de arbitraj. Preşedintele executiv al grupării din Ştefan cel Mare este convins că Dinamo va lua titlul dacă va încheia turul la cel mult 3 puncte în spatele liderului.

"Nu mai vreau să fiu campion de toamnă! Am termina de două ori turul pe primul loc şi am pierdut campionatul! Nu mă interesează acest titlu onorific! Dacă terminăm turul la 3 puncte de primul loc, vom ieşi campioni! Am avut foarte mulţi accidentaţi şi 10 puncte pe care le-am pierdut din cauza arbitrilor!", a declarat Borcea la gsptv.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-02-2009, 10:09 PM
Mesaj: #115
RE: Grupa F (Grupa Dinamoviştilor): Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo, Sturm Graz
Franco Foda spune că va menaja mai mulţi titulari în meciul cu Dinamo

Antrenorul echipei Sturm Graz, Franco Foda, a declarat, miercuri, că îşi doreşte o victorie în partida cu Dinamo din Liga Europa, dar, în acelaşi timp, se gândeşte la o partida importantă din campionatul Austriei şi va menaja mai mulţi titulari.

"Ultimele meciuri din campionat au arătat că echipa se află pe o panta ascendentă şi, chiar dacă nu mai avem nicio şansă de calificare, jucăm fotbal pentru a câştiga. Contează onoarea, dar şi punctele pe care le putem aduna pentru Austria. În plus, nu putem fi codaşii grupei. De asemenea, mai sunt în joc şi banii care vin de la UEFA în caz de victorie. Am venit să ne impunem, dar trebuie să ne gândim şi la meciul din campionat cu Salzburg. E posibil să menajez foarte mulţi titulari", a spus Foda.

Tehnicianul nu se teme de comportamentul suporterilor dinamovişti şi nu crede că aceştia vor mai intra pe teren, aşa cum au făcut la jocul cu Slovan Liberec: "Toată lumea vrea ca stadionul să fie plin, iar atmosfera incendiară. Sunt convins că Dinamo şi-a luat toate măsurile pentru a evita orice fel de incidente".

Partida dintre Dinamo şi Sturm Graz, din etapa a 5-a a Ligii Europa, se va disputa joi, de la ora 22:05. În prima manşă, care a avut loc în Austria, roş-albii au reuşit să se impună, scor 1-0, prin golul marcat de Gabriel Tamaş.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-02-2009, 10:11 PM
Mesaj: #116
RE: Grupa F (Grupa Dinamoviştilor): Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo, Sturm Graz
Grantzei: "Vrem să ne luăm la revedere de la Liga Europa cu o victorie"

Portarul austriecilor, Christian Gratzei, a precizat că echipa sa îşi doreşte cu orice preţ o victorie şi e convins că o poate obţine: "N'Doye şi Adrian Cristea au fost cei mai periculoşi în partida tur. Chiar dacă primul nu va juca, sunt convins că Dinamo are mulţi jucători de valoare care îl pot înlocui. Vrem să ne luăm la revedere de la Liga Europa cu o victorie şi vom face totul pentru a realiza asta".

Partida dintre Dinamo şi Sturm Graz, din etapa a 5-a a Ligii Europa, se va disputa joi, de la ora 22:05. În prima manşă, care a avut loc în Austria, roş-albii au reuşit să se impună, scor 1-0, prin golul marcat de Gabriel Tamaş.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-04-2009, 02:25 PM
Mesaj: #117
RE: Grupa F (Grupa Dinamoviştilor): Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo, Sturm Graz
Si uite cum am ramas singura echipa romaneasca cu sanse de calificare. Chiar daca pare imposibil, atata timp cat exista o mica sansa, merita sa luptam si sa credem in ea.
Deci LUPTA DINAMO !
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-04-2009, 06:33 PM
Mesaj: #118
RE: Grupa F (Grupa Dinamoviştilor): Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo, Sturm Graz
Galatasaray-Panathinaikos 1-0, în Grupa F

Galatasaray Istanbul a învins, joi, pe teren propriu, pe Panathinaikos Atena, scor 1-0, într-un meci din etapa a 5-a din Grupa F a Ligii Europa, din care face parte şi Dinamo, informează UEFA.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Mustafa Sarp (50)

Galatasaray: Leo Franco - Sabri, Gokhan Zan (Ozbek 30), Servet Cetin, Hakan Balta - Topal, Sarp - Arda Turan, Elano (Akman 74), Kewell (Keita 63) - Nonda. Antrenor: Frank Rijkaard.

Panathinaikos: Tvoras - Vintra, Sarieggi, Kante, Darlas (Spiropoulos 46) - Katsouranis (Hristodoulopoulos 63), Simao, Gilberto - Karagounis (Ninis 74), Cisse, Rukavina. Antrenor: Henk ten Cate.

În celălalt meci al grupei, Dinamo a învins, pe teren propriu, pe Sturm Graz, scor 2-1, şi păstrează şanse de calificare în 16-imile de finală ale competiţiei. Pentru acest lucru, roş-albii au nevoie de o victorie în ultima etapă, pe terenul lui Panathinaikos, dar trebuie să marcheze cel puţin două goluri, deoarece grecii au un golaveraj mai bun şi s-au impus în meciul tur cu scorul de 1-0.

Clasament după cinci etape disputate: 1. Galatasaray 13p (calificată), 2. Panathinaikos 9p, 3. Dinamo 6p, 4. Sturm Graz 1p.

Ultima etapă se va disputa la 16 decembrie şi programează întâlnirile Panathinaikos-Dinamo şi Sturm Graz-Galatasaray.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-04-2009, 06:51 PM
Mesaj: #119
RE: Grupa F (Grupa Dinamoviştilor): Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo, Sturm Graz
Foda: "Sunt nemulţumit de faptul că jucătorii nu au fost atenţi în defensivă"

Antrenorul lui Sturm Graz, Franco Foda, a spus că echipa sa şi-a dorit foarte mult victoria, dar a pierdut în urma unor greşeli copilăreşti.

"Mi-a plăcut prima repriză, în care am reuşit să marcăm, deşi gazdele au pus presiune pe noi. Cred că scorul de la pauză a fost unul corect. În partea secundă, pe fondul superiorităţii numerice, am încercat să obţinem victoria cu orice preţ, însă am primit un gol extrem de uşor. Sunt nemulţumit de faptul că jucătorii nu au fost atenţi în defensivă", a afirmat austriacul.

Foda a adăugat că Dinamo este o echipă puternică în faza ofensivă, unde are jucători valoroşi precum Marius Niculae, Gabriel Torje sau Andrei Cristea, dar trebuie să fie foarte atentă în ultimul meci din grupă, cel cu Panathinaikos, pentru că şi grecii au "un trident letal, format din Salpingidis, Leto şi Cisse".

Echipa antrenată de Cornel Ţălnar a trecut, joi, pe teren propriu, de Sturm Graz, scor 2-1, într-un meci în care roş-albii au evoluat cu un om mai puţin pe teren din minutul 43, după eliminarea lui Rus, iar austriecii au ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 4. În celălalt meci al grupei, Galatasaray a reuşit să treacă, pe teren propriu, de Panathinaikos, scor 1-0, singurul gol al partidei fiind marcat de Mustafa Sarp (50).

Clasamentul Grupei F după disputarea a cinci etape: 1. Galatasaray 13p (calificată), 2. Panathinaikos Atena 9p, 3. Dinamo 6p, 4. Sturm Graz 1p. Pentru a accede în 16-imile de finală ale Ligii Europa, Dinamo trebuie să îi învingă pe grecii de la Panathinaikos, în ultimul joc al grupei, dar să marcheze cel puţin două goluri.

În ultima etapă, care va avea loc la data de 16 decembrie, sunt programate partidele Panathinaikos-Dinamo şi Sturm Graz-Galatasaray.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-04-2009, 08:33 PM
Mesaj: #120
RE: Grupa F (Grupa Dinamoviştilor): Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo, Sturm Graz
Holzl: "Nu trebuia să pierdem cu Dinamo, însă am făcut prea multe erori"

Mijlocaşul lui Sturm Graz, Andreas Holzl, a declarat, vineri, că echipa sa nu trebuia să piardă în faţa lui Dinamo, însă a comis foarte multe erori şi nu şi-a creat ocazii mari de gol în partida din Ştefan cel Mare, informează site-ul grupării austriece.

"Nu trebuia să pierdem, mai ales că am condus din start pe tabelă. Din păcate, a trebuit să acceptăm înfrângerea în faţa unei echipe care a evoluat în inferioritate numerică. Am jucat slab şi nu s-a văzut diferenţa de un om în plus pe teren. Nu am avut încredere în noi, am făcut multe greşeli şi nu ne-am creat nicio ocazie clară de gol. Trebuie să ne revenim cât mai repede, deoarece jucăm duminică cu Red Bull Salzburg şi trebuie să câştigăm", a spus Holzl.

Echipa antrenată de Cornel Ţălnar a trecut, joi, pe teren propriu, de Sturm Graz, scor 2-1, şi păstrează şanse de calificare în 16-imile Ligii Europa, după ce Panathinaikos a fost învinsă de Galatasaray în celălalt meci al grupei.

Clasamentul Grupei F după disputarea a cinci etape: 1. Galatasaray 13p (calificată), 2. Panathinaikos Atena 9p, 3. Dinamo 6p, 4. Sturm Graz 1p.

În ultima etapă, care va avea loc la data de 16 decembrie, sunt programate partidele Panathinaikos-Dinamo şi Sturm Graz-Galatasaray. Pentru a se califica, Dinamo are nevoie de o victorie în care să marcheze cel puţin două goluri la Atena.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut