Chestionar: Va reuşi Dinamo să treaca de grupe?
Da
Nu
[Arată rezultate]
Notă: Acesta este un chestionar public, alţi utilizatori vor putea vedea ce aţi votat.
Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grupa F (Grupa Dinamoviştilor): Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo, Sturm Graz
12-04-2009, 08:33 PM
Mesaj: #120
RE: Grupa F (Grupa Dinamoviştilor): Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo, Sturm Graz
Holzl: "Nu trebuia să pierdem cu Dinamo, însă am făcut prea multe erori"

Mijlocaşul lui Sturm Graz, Andreas Holzl, a declarat, vineri, că echipa sa nu trebuia să piardă în faţa lui Dinamo, însă a comis foarte multe erori şi nu şi-a creat ocazii mari de gol în partida din Ştefan cel Mare, informează site-ul grupării austriece.

"Nu trebuia să pierdem, mai ales că am condus din start pe tabelă. Din păcate, a trebuit să acceptăm înfrângerea în faţa unei echipe care a evoluat în inferioritate numerică. Am jucat slab şi nu s-a văzut diferenţa de un om în plus pe teren. Nu am avut încredere în noi, am făcut multe greşeli şi nu ne-am creat nicio ocazie clară de gol. Trebuie să ne revenim cât mai repede, deoarece jucăm duminică cu Red Bull Salzburg şi trebuie să câştigăm", a spus Holzl.

Echipa antrenată de Cornel Ţălnar a trecut, joi, pe teren propriu, de Sturm Graz, scor 2-1, şi păstrează şanse de calificare în 16-imile Ligii Europa, după ce Panathinaikos a fost învinsă de Galatasaray în celălalt meci al grupei.

Clasamentul Grupei F după disputarea a cinci etape: 1. Galatasaray 13p (calificată), 2. Panathinaikos Atena 9p, 3. Dinamo 6p, 4. Sturm Graz 1p.

În ultima etapă, care va avea loc la data de 16 decembrie, sunt programate partidele Panathinaikos-Dinamo şi Sturm Graz-Galatasaray. Pentru a se califica, Dinamo are nevoie de o victorie în care să marcheze cel puţin două goluri la Atena.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
RE: Grupa F (Grupa Dinamoviştilor) - AndreiDumitrescu - 08-31-2009, 02:15 PM
RE: Grupa F (Grupa Dinamoviştilor) - AndreiDumitrescu - 09-01-2009, 12:37 PM
RE: Grupa F (Grupa Dinamoviştilor): Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo, Sturm Graz - Sebi Raducu - 12-04-2009 08:33 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
3 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut