Chestionar: Cine se califică?
Liverpool FC
Unirea Urziceni
[Arată rezultate]
 
Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liverpool FC - Unirea Urziceni, şaisprezecimile Europa League
12-20-2009, 03:07 PM
Mesaj: #9
RE: Liverpool FC - Unirea Urziceni, şaisprezecimile Europa League
Benitez dă vina pe arbitru pentru înfrîngerea cu Portsmouth

Antrenorul celor de la Liverpool, Rafael Benitez, a ironizat prestaţia arbitrului la meciul pierdut cu Portsmouth cu scorul de 0-2, repetînd obsesiv faptul că arbitrul Lee Mason a făcut un meci "perfect".

"Am văzut reluarea şi după părerea mea nu a fost eliminare, dar arbitrul a fost perfect, nu a făcut nici o greşeală", a spus Benitez referitor la eliminarea lui Javier Mascherano. "Javier e accidentat, dar să ştiţi că arbitrul nu a făcut greşeli, a fost perfect. Am văzut reluarea, pentru mine nu e eliminare, dar oricum, a arbitrat perfect", a adăugat Benitez.

Referitor la faptul că arbitrul l-a iertat pe Torres pentru un gest nesportiv, Benitez a spus: "Arbitrul a fost perfect aşa că Torres nu a avut probleme".

"Cînd pierdem e întotdeauna dezamăgitor. Dar în prima repriză am avut posesia şi am controlat jocul. Apoi am luat un gol pe o greşeală de-a noastră, iar eliminarea lui Mascherano a schimbat jocul", a mai spus tehnicianul spaniol.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
RE: Liverpool FC - Unirea Urziceni, şaisprezecimile Europa League - Sebi Raducu - 12-20-2009 03:07 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
11 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut