RomanianSoccer Forum
Adrian Piţ (nr. 26 - AS Roma) - Versiune printabilă

+- RomanianSoccer Forum (http://www.romaniansoccer.ro/forum)
+-- Forum: Fotbalul din Ţara lui Papură Vodă (/Forum-Fotbalul-din-%C5%A2ara-lui-Papur%C4%83-Vod%C4%83)
+--- Forum: Echipa naţională (/Forum-Echipa-na%C5%A3ional%C4%83)
+---- Forum: Stranieri (/Forum-Stranieri)
+---- Subiect: Adrian Piţ (nr. 26 - AS Roma) (/Thread-Adrian-Pi%C5%A3-nr-26-AS-Roma)



Adrian Piţ (nr. 26 - AS Roma) - Sebi Raducu - 08-09-2009 12:09 AM

Discuţii şi informaţii despre arădeanul, plimbat prin Elveţia şi rătăcit pe la Primavera Romei şi Pisa...


RE: Adrian Piţ (nr. 26 - AS Roma) - soriyn1 - 09-07-2009 11:17 AM

Nu are fata de Roma.


RE: Adrian Piţ (nr. 26 - AS Roma) - piri - 11-28-2009 12:56 AM

e talentat jucator pacat ca nu se afirma


RE: Adrian Piţ (nr. 26 - AS Roma) - Sebi Raducu - 01-13-2010 07:16 PM

Piţ a evoluat 45 de minute pentru AS Roma în meciul cu Triestina din Cupă, scor 3-1

Formaţia AS Roma s-a calificat, marţi seară, în sferturile de finală ale Cupei Italiei, după ce a trecut, pe teren propriu, de divizionara secundă Trietina, scor 3-1, meci în care Bogdan Lobonţ a fost doar rezervă, iar Adrian Piţ a jucat 45 de minute, informează site-ul oficial al italienilor.

Golurile celor de la AS Roma au fost reuşite de Brighi (45), Vucinic (60) şi Baptista (80), în timp ce pentru oaspeţi a punctat Delle Rocca (5-penalty). Piţ a fost introdus pe teren la începutul reprizei secunde, în locul lui Cassetti.

AS Roma va juca în sferturi cu Inter Milano, formaţia lui Cristi Chivu şi Denis Alibec, care s-a calificat în această fază după ce a trecut de Livorno, scor 1-0.

Jocurile AC Milan-Novara (liga a 3-a), Genoa-Catania şi Juventus-Napoli se vor disputa miercuri, în timp ce partidele Fiorentina-Chievo, Udinese-Lumezzane (3) şi Lazio-Palermo se vor juca joi.