Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
10-09-2009, 06:31 PM
Mesaj: #151
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Revine "Shrek" în Gruia?

"Căpcăunul" a fost crucificat după prestaţia împotriva lui San Lorenzo (1-2). Fabbiani a intrat în teren la 1-0 pentru gruparea "milionarilor" şi a ratat o ocazie uriaşă la 1-1.

Maniera în care a făcut-o i-a iritat la maximum pe fani şi pe coechipierii săi. La cîţiva metri de poartă Shrek a încercat o reluare cu călcîiul în locul unei execuţii simple. În urma acestei înfrîngeri, Pipo Gorosito, cel care l-a adus pe Fabbiani la River, a fost demis. În acest moment şansele lui Fabbiani de a continua la River sînt infime. Atacantul s-ar putea întoarce la Cluj în iarnă, cînd îi expiră împrumutul.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-09-2009, 06:32 PM
Mesaj: #152
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
"Nuno e numărul 1"

Boris Peskovic, portarul slovac adus în vară la CFR, nu a jucat până acum în niciun meci oficial pentru trupa lui Conceicao, dar nu este mâhnit. Ba, mai mult, spune că îşi va aştepta rândul fără să facă valuri.

Boris, până acum nu ai jucat niciun minut la CFR. Te deranjează această situaţie?
Într-adevăr, nu este deloc plăcut că nu joc, dar nu sunt supărat. Din păcate, an avut şi ghinion. În vară, imediat după ce am venit aici, m-am accidentat, iar din cauza acelor probleme musculare nu am putut să mă antrenez. Acest lucru m-a costat. Acum însă sunt complet refăcut şi îmi aştept rândul.

Cu antrenorul ai vorbit despre situaţia ta?
Nu, dar Conceicao mă vede că muncesc şi că mă antrenez zi de zi. M-a şi încurajat, asigurându-mă că îmi va veni şi mie rândul să apăr. Nu ştiu când se va întâmpla, dar eu am răbdare şi îmi aştept şansa. Momentan însă e greu, fiindcă Nuno Claro îşi face treaba foarte bine şi e normal să fie titular.

Şefii au fost foarte supăraţi după ultimul rezultat de acasă. Ce v-au reproşat?
Ne-au cerut să fim mai concentraţi, mai ales că ne aşteaptă partide dificile în următoarea perioadă, cu Rapid, Sparta Praga şi Timişoara. Ei vor ca noi să câştigăm tot de acum înainte. Personal, înţeleg supărarea domnului Paszkany, pentru că el este cel care vine cu banii la această echipă. Şi el, şi domnul Mureşan vor rezultate pe toate planurile.

Şi suporterii sunt mâhniţi. Au spus că sunteţi superficiali în teren. Tu ce crezi?
Nu este adevărat. Eu îmi cunosc colegii şi îi văd cât de mult muncesc şi cât de mult îşi doresc să câştige fiecare meci. După remiza cu Poli Iaşi toată lumea ne-a criticat, dar aşa este în fotbal, mai sunt şi zile proaste. Duminică nu a fost ziua noastră, pentru că, deşi am jucat bine şi am avut multe ocazii de gol, nu am câştigat. Fanii să nu uite că suntem în fruntea clasamentului şi putem ajunge pe primul loc cât de repede.

Chiar aşa, ce şanse are CFR să ia titlul?
Eu cred că suntem favoriţi. Până acum suntem în grafic, însă competiţia este lungă. CFR are jucători foarte buni, cum sunt Culio, Cadu, Didi, Kone, care pot face oricând diferenţa. Dacă ne menţinem concentrarea şi reuşim să ne facem jocul în toate partidele, titlul va fi al nostru la sfârşit.

"Câştigăm la Praga"
Următorul meci în Europa League e cu Sparta Praga. Ce ştii despre această echipă?

Sparta Praga a crescut foarte mult în ultimul timp. Când eram eu în Cehia, Sparta nu era o echipă atât de puternică, dar acum a devenit un club mare, care participă cu regularitate în competiţiile europene. Este o echipă destul de puternică, cu un joc bine organizat. Nu cunosc niciun jucător, dar ştiu că sunt vreo 3-4 foarte buni.

Poate CFR să scoată un rezultat bun acolo?
Cu siguranţă, da. Eu zic că dacă jucăm la fel cu am făcut-o cu PSV, mă refer la a doua repriză, putem să scoatem măcar un punct. Trebuie să ne concentrăm foarte bine şi să reuşim să ne facem jocul. Avem nevoie de o victorie pentru a rămâne în cursa pentru calificare.

"Mă bucur că am venit la Cluj. CFR este unul din cele mai mari cluburi din România" - Boris Peskovic, portar CFR Cluj

2 partide a fost portarul lusitan rezervă în acest sezon, cu PSV şi Dunărea Galaţi

Slovacul e familist convins

Boris a devenit recent tătic pentru a doua oară şi îşi aşteaptă cu nerăbdare familia la Cluj. "Sâmbătă, soţia şi cei doi copii ai mei vor veni să mă viziteze. Sunt fericitul tătic al unei fetiţe de 2 ani, pe care o cheamă Amelia, şi al unui băieţel de numai o lună, pe care îl cheamă Alex. Îmi iubesc foarte mult familia", se mândreşte portarul clujenilor.

Peskovic mai mărturiseşte că portughezii sunt cei care l-au ajutat să se adapteze în România. "Îmi place mult aici, Clujul este un oraş foarte frumos. Mi-a fost uşor să mă adaptez. Didi, Nuno Claro, Nei şi Alcantara sunt cei mai buni prieteni ai mei. Datorită lor vorbesc bine portugheza", a mai declarat Peskovic.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-09-2009, 08:10 PM
Mesaj: #153
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Iuliu Mureşan: "Alex Păcurar este un fotbalist bun. Ar putea ajunge la CFR"

CFR Cluj îl doreşte pe Alexandru Păcurar, de la Pandurii Târgu-Jiu.

Alex Păcurar este foarte aproape de CFR Cluj / Foto: Monalisa Popescu
Deşi mai sunt opt etape din turul campionatului, CFR îşi conturează deja planul de transferuri pentru returul Ligii I. Culio este foarte aproape de a pleca de la CFR, iar Paszkany şi Mureşan i-au găsit deja înlocuitor. Unul dintre golgeterii României, fotbalistul Pandurilor, Alex Păcurar, este principala ţintă a clujenilor.

Clujeanul, care în trecut a activat şi la concitadina Universitatea este ca şi transferat la CFR Cluj, "vişiniii" înaintând deja o ofertă concretă în acest sens, pe care Condescu nu o va putea refuza, în condiţiile crizei financiare.

"Păcurar este un jucător foarte interesant şi din câte îl cunosc, este şi un băiat serios. Deocamdată nu se poate vorbi de aducerea sa, este jucătorul Pandurilor şi până să ajungă la CFR e cale lungă. Nu ştiu, cert este că în viitor orice este posibil", a declarat preşedintele lui CFR Cluj, Iuliu Mureşan.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-18-2009, 03:52 PM
Mesaj: #154
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Mureşan: "Am încredere în arbitri români şi nu vom cere brigăzi din străinătate"

Preşedintele lui CFR Cluj, Iuliu Mureşan, s-a declarat extrem de mulţumit de evoluţia jucătorilor, mai ales a celor achiziţionaţi în vară şi crede că arbitrajul a fost unul bun.

"Am fost mai buni decât ei pe tot parcursul meciului, atacanţii noştri nu au mai ratat ca în celelalte partide. Îi felicit pe băieţi, dar mai ales pe Antonio Conceicao, mai ales că s-a tot scris că ar fi fost demis dacă nu ar fi câştigat azi. El rămânea la echipă chiar dacă pierdeam. A fost o demonstraţie a jucătorilor transferaţi în vară şi în care nimeni nu a avut încredere", a spus Mureşan, precizând că "se pare că la golul lor a fost ofsaid, dar nu vreau să insist pentru că nu are nicio importanţă. Am încredere în arbitri români şi nu vom cere brigăzi din străinătate".

CFR Cluj a câştigat, sâmbătă, scor 4-1, în deplasare, cu Rapid, în derby-ul etapei a 10-a, şi a urcat pe prima poziţia în clasamentul Ligii I, luând locul chiar formaţiei giuleştene, care a coborât pe locul doi.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-18-2009, 03:54 PM
Mesaj: #155
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Conceicao: "Nu m-am gândit niciodată la un asemenea scor, dar am făcut un joc aproape perfect"

Antrenorul lui CFR Cluj, Antonio Conceicao, a declarat, sâmbătă, după victoria din deplasare cu Rapid, scor 4-1, că nu a crezut înaintea jocului că se va încheia cu un asemenea rezultat şi e de părere că elevii săi au făcut un joc tactic "aproape perfect".

"Sunt foarte bucuros pentru această victorie, mai ales că am învins echipa de pe primul loc, care avea un moral foarte bun înaintea meciului. Am demonstrat că formăm un grup unit, că avem caracter şi sunt bucuros că toţi băieţii pe care îi am în lot pot face oricând un joc bun. Nu m-am gândit niciodată la un asemenea scor, dar am făcut un joc aproape perfect. În repriza a doua, am controlat categoric ostilităţile", a spus Conceicao.

Portughezul afirmă că diferenţa de pe tabelă a făcut-o eficienţa jucătorilor lui CFR. "Rezultatul nu reflectă diferenţa de valoare dintre cele două echipe pentru că adversarul a făcut un joc de bună calitate, mai ales în prima repriză. Noi am transformat însă în gol aproape toate oportunităţile, am fost mai organizaţi şi mai eficienţi", a opinat acesta.

CFR Cluj a câştigat, sâmbătă, scor 4-1, în deplasare, cu Rapid, în derby-ul etapei a 10-a, şi a urcat pe prima poziţia în clasamentul Ligii I, luând locul chiar formaţiei giuleştene, care a coborât pe locul doi.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-18-2009, 03:54 PM
Mesaj: #156
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Culio: "Am trecut pe primul loc şi cred că merităm acest lucru"

Mijlocaşul Juan Culio crede că CFR Cluj merită cu prisosinţă să fie pe primul loc după primele 10 etape.

"A fost o partidă frumoasă, în care noi am demonstrat că suntem o echipă puternică. Am trecut pe primul loc şi cred că merităm acest lucru. Au avut şi ei ocazii, dar noi am dat patru goluri şi am câştigat. Ce poţi să mai spui după acest scor?", a afirmat argentinianul.

CFR Cluj a câştigat, sâmbătă, scor 4-1, în deplasare, cu Rapid, în derby-ul etapei a 10-a, şi a urcat pe prima poziţia în clasamentul Ligii I, luând locul chiar formaţiei giuleştene, care a coborât pe locul doi.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-18-2009, 03:55 PM
Mesaj: #157
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Dumitru Dragomir: "La ce lot are, CFR Cluj ar trebui să defileze prin campionat"

Preşedintele LPF, Dumitru Dragomir, a declarat, sâmbătă, după partida Rapid-CFR Cluj, scor 1-4, că formaţia pregătită de Antonio Conceicao şi-a demonstrat valoarea şi dacă va continua în acest ritm, atunci va lua titlul fără niciun fel de probleme.

"A fost un meci frumos, dar s-a văzut o diferenţă clară de valoare în favoarea lui CFR Cluj. La ce lot are, CFR ar trebui să defileze prin campionat până la final", a spus Dragomir, la finalul partidei, adăugând că "mi-a plăcut mult galeria Rapidului pentru modul în care s-a comportat".

CFR Cluj a câştigat, sâmbătă, scor 4-1, în deplasare, cu Rapid, în derby-ul etapei a 10-a, şi a urcat pe prima poziţie în clasamentul Ligii I, luând locul chiar formaţiei giuleştene, care a coborât pe locul doi.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-19-2009, 04:48 PM
Mesaj: #158
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Cristian Bud a semnat un contract pe 5 sezoane cu gruparea ardeleană

Atacantul lui Gaz Metan Mediaş, Cristian Bud, a semnat, luni, un angajament valabil cinci sezoane cu CFR Cluj, formaţie la care va evolua din ianuarie 2010, informează site-ul oficial al grupării din Gruia.

"Realizarea transferului va întări compartimentul ofensiv al echipei noastre începând cu returul acestui campionat. Îi urăm bun venit în familia CFR Cluj şi îi dorim mult succes în a-şi aduce aportul la îndeplinirea obiectivelor clubului şi, bineînţeles, la câştigarea campionatului", a spus preşedintele lui CFR Cluj, Iuliu Mureşan.

Conform unor surse apropiate grupării CFR Cluj, transferul lui Bud a fost parafat în schimbul a aproximativ 800.000 de euro, sumă din care ardelenii au achitat deja 400.000 de euro.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-19-2009, 04:52 PM
Mesaj: #159
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Cristian Bud: "Am ales Clujul pentru că este cea mai bună echipă din ţară"

Noul atacant al lui CFR Cluj, Cristian Bud, a declarat, luni, că a ales să semneze cu gruparea ardeleană deoarece este cea mai valoroasă echipă din Liga I şi, în plus, este un fan vechi al fostei campioane a României.

"Mă bucur foarte mult că am semnat cu CFR Cluj. Am avut mai multe oferte, de la Dinamo, Steaua, Craiova si Vaslui, însă am ales CFR Cluj pentru că este cea mai bună echipă din ţară. Eu ţin de mai mult timp cu CFR, mi-a plăcut mie cum joacă. Pe când jucam la Liberty Salonta, chiar am fugit din catonament pentru a vedea meciul lor cu AS Roma din grupele Ligii Campionilor, mi-am luat şi amendă de la club. Îmi doresc ca la vară să câştigam campionatul şi Cupa României", a spus Bud.

Fotbalistul a mai afirmat că s-a înţeles imediat cu Iuliu Mureşan în privinţa contractului pe care l-a semnat cu gruparea ardeleană: "M-au impresionat seriozitatea oamenilor de la CFR Cluj. M-am întâlnit cu domnul Mureşan, am luat pixul şi am semnat, am fost de acord imediat cu ce mi-au propus. Deocamdată, pentru mine, contează mai mult performanţele pe care le obţin cu CFR, pe urmă am timp să câştig şi bani".

Cristi Bud a vorbit şi despre concurenţa pe care o va avea în atacul noii sale echipe: "Ştiu că o să am concurenţă puternică la Cluj, însă nu îmi este teamă. Sper să am evoluţii bune şi foarte bune şi să îmi fac treaba cât mai bine. Până atunci, sunt la Mediaş, şi voi da totul pentru această echipă să urce cât mai mult în clasament".

Atacantul lui Gaz Metan Mediaş, Cristian Bud, a semnat, luni, un angajament valabil cinci sezoane cu CFR Cluj, formaţie la care va evolua din ianuarie 2010. Conform unor surse apropiate grupării CFR Cluj, transferul lui Bud a fost parafat în schimbul a aproximativ 800.000 de euro, sumă din care ardelenii au achitat deja 400.000 de euro.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-19-2009, 07:14 PM
Mesaj: #160
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Acces gratuit la meciul Sparta Praga-CFR Cluj pentru donatorii de sânge

Clubul Sparta Praga a anunţat astăzi pe site-ul oficial că persoanele care deţin un carnet de donator de sânge vor avea acces gratuit la meciul cu CFR Cluj, din grupa K a Ligii Europa.

"Donezi sânge? Ai carnet de donator? Accesul la meciul cu Cluj este gratuit!", se arată pe site.

Susţinătorii echipei Sparta Praga au şi posibilitatea să obţină bilete la musicalul Dracula, în funcţie de valoarea tichetelor cumpărate pentru partida cu CFR Cluj.
CFR Cluj va întâlni Sparta Praga în deplasare, joi 22 octombrie, în cadrul grupei K a Ligii Europa. Returul urmează să aibă loc la 5 noiembrie.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
126 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut