Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
10-28-2009, 10:44 PM
Mesaj: #201
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Iuliu Mureşan nu concepe ca echipa sa să fie eliminată de Gaz Metan CFR Craiova

Preşedintele formaţiei CFR Cluj, Iuliu Mureşan, a declarat, miercuri, că jucătorii nu trebuie să trateze superficial partida cu Gaz Metan CFR Craiova, pentru că în Cupa României echipele mici sunt mai motivate şi pot crea probleme.

"Nu contează că jucăm cu o echipă din liga a II-a. Şi Real Madrid a jucat marţi în cupă şi a pierdut cu o formaţie din liga a III-a. Când evoluezi împotriva unei formaţii considerate inferioară, pot să apară accidente. Ei se pot concetra foarte bine şi pot produce surprize. Meciul nu va fi deloc uşor pentru noi, dar vrem să câştigăm, nu concep să fim eliminaţi. Jucătorii noştri nu se concentrează niciodată la maximum la astfel de partide şi asta este o problemă. Nu vom avea nicio scuză dacă nu vom învinge", a spus Mureşan.

Partida dintre Gaz Metan CFR Craiova (liga 2) şi CFR Cluj se va disputa joi, de la ora 16:00, şi va conta pentru optimile de finală ale Cupei României.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-29-2009, 06:51 PM
Mesaj: #202
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Pablo Brandan: "Sînt onorat!"

Pablo Brandan este măgulit de interesul lui CFR Cluj, care îl doreşte în Gruia din iarnă.

Argentinianul Pablo Brandan (26 de ani), cel mai în formă stranier al momentului în Liga 1, s-a arătat plăcut surprins de interesul lui CFR Cluj. Şefii din Gruia sînt gata să ofere 1,5 milioane de euro pentru transferul Branda şi Ricardo Gomes de la Unirea Urziceni. Brandan, care poate evolua atît pe postul de fundaş centrual, dar şi în zona mediană, pare a fi înlocuitorul perfect pentru Alvaro Pereira. "Pentru moment nu mă gîndesc la un transfer de la Urziceni, însă nu se ştie ce va fi în viitor. Acum jucăm în Liga Campionilor şi am o datorie faţă de club. Dacă domnul Bucşaru (patron Unirea Urziceni - n.r.) primeşte o ofertă bună pentru club şi pentru mine, atunci mă voi gîndi la un transfer", a declarat Brandan.

El a apreciat şi jocul prestat de clujeni în Liga 1. "Toată lumea vede calitatea şi jocul Clujului pe teren. Este o echipă matură cu jucători valoroşi, cu experienţă în Europa. Combinaţia de jucători sud-americani şi europeni este o formulă reuşită la Cluj. CFR are un cuvînt important de spus pentru titlu în acest sezon", crede argentinianul.

Jandarmeria face apel la martori
Locotenentul Ilie Milici de la Gruparea Mobilă de Jandarmi a declarat ieri că persoana care a lansat petarda în timpul meciului CFR - Poli (0-0) nu poate fi identificată fără ajutorul martorilor. "Facem apel la care au văzut ori au înregistrat evenimentul să ne contacteze. Nici o cameră de pe stadion nu a înregistrat momentul, astfel încît nu putem preciza cu certitudine cine ori din ce sector a fost lansată acea petardă", a declarat aseară locotenentul Ilie Milici.

Apără Peskovici?
Tehnicianul Toni Conceicao va odihni mai mulţi jucători pentru partida din optimile Cupei României. Astfel, portarul Boris Peskovici are mari şanse să debuteze în poarta clujenilor. Printre surprizele din formula de start a CFR-ului se numără Cabrera, Didy, Boroştean, Leao şi Flores. Altfel, delegaţia "vişiniilor" a plecat încă de ieri spre Craiova cu o cursă charter.

"Să păstrăm trofeul!"
Bogdan Mara a anunţat că CFR este decisă să păstreze şi în acest an Cupa României în Gruia. "Echipa din Craiova ne poate pune probleme, însă ne dorim foarte mult să păstrăm Cupa la Cluj. Nici nu mai ştiu de cînd am pierdut în această competiţie şi nu vrem să aflăm", a declarat mijlocaşul, care a lansat un nou mesaj de susţinere pentru Conceicao: "Nu e presiune la CFR, iar postul lui Conceicao nu este deloc în pericol".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-29-2009, 07:30 PM
Mesaj: #203
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Specialiştii Cupei

Echipa clujeană a şi uitat de când nu a mai pierdut un meci în Cupa României, dar "vişiniii" au avut şi noroc, fiind mai mereu preferaţii Zeiţei Fortuna la tragerile la sorţi.

Clujenii au început cu dreptul noul sezon de Cupa României şi, după ce au prins la tragerea la sorţi singura echipă din eşaloanele inferioare, nici nu se gândesc să nu califice în sferturi, iar apoi să graveze din nou numele CFR-ului pe trofeul cu care s-au obişnuit în ultimii doi ani. Hopul pe care-l au de trecut Mara et co mâine, în Bănie, nu e aşa de uşor pe cât pare. Tradiţia spune că problemele "vişiniilor" în Cupă au venit tocmai din partea echipelor mici. În urmă cu doi ani, CFR a învins abia în prelungiri pe FC Braşov, echipă care evolua atunci în Liga a II-a, iar anul trecut a depăşit abia după o serie parcă nesfârşită de penalty-uri pe "U" Cluj şi a învins Sportul pe final.

"Teoretic, Gaz Metan Craiova nu ne poate pune probleme, dar se ştie că partidele din Cupa României sunt diferite. Echipele mici se motivează foarte bine împotriva celor mai puternice. Nu suntem din start calificaţi", avertizează şi Bogdan Mara.

Au evitat mereu "granzii"
Parcursul fără greşeală din Cupa României poate fi pus şi pe faptul că formaţia clujeană nu a fost niciodată ocolită de noroc la tragerile la sorţi. CFR nu a jucat în ultimii doi ani cu niciunul dintre granzii bucureşteni şi nu a întâlnit mai devreme de finală nicio formaţie din primele patru clasate în Liga I.

"Nu ştiu dacă e neapărat noroc, pentru că fiecare echipă are puterea să producă surpriza, dar este adevărat că am evitat echipele mari. De obicei, meciurile din Cupă sunt mai tari decât cele din campionat", este de părere Cristian Panin.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-30-2009, 05:00 PM
Mesaj: #204
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Iuliu Mureşan: "Importantă este calificarea, nu contează cum am jucat"

Preşedintele lui CFR Cluj, Iuliu Mureşan, a admis, joi, după victoria cu echipa de ligă secundă CFR Craiova, că formaţia ardeleană nu a avut un joc spectaculos, dar a atras atenţia că pentru ardeleni primordial a fost obiectivul, calificarea în sferturile Cupei României.

"Pentru noi importantă este calificarea, nu contează cum am jucat. Dacă vom ajunge să câştigăm pentru a treia oară consecutiv Cupa României, vom uita că am avut evoluţii mai slabe pe parcurs", a declarat Iuliu Mureşan, care a avut o replică ironică la faptul că mai multe favorite au părăsit încă din optimi competiţia, spunând: "Să fie primit!".

Deţinătoarea Cupei României, CFR Cluj, s-a calificat joi în sferturile de finală ale competiţiei, după ce a eliminat în optimi formaţia de ligă secundă Gaz Metan CFR Craiova. Unicul gol al meciului a fost marcat de Nei, în minutul 21.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-30-2009, 05:01 PM
Mesaj: #205
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Minteuan: "Suntem mulţumiţi de rezultat şi de jocul bun, dar, mai ales, pentru că nu am intrat în prelungiri"

Alin Minteuan a remarcat că pentru echipa sa contează doar calificarea şi menajarea titularilor.

"Suntem mulţumiţi de rezultat şi de jocul bun, dar, mai ales, pentru că nu am intrat în prelungiri. Ştiam că întâlnim o echipă motivată şi destul de bună, chiar dacă este în liga a II-a. Ne dorim să câştigăm a treia Cupă a României consecutiv şi, dacă vom juca aşa, nu cred că vom avea probleme să o obţinem", a declarat Alin Minteuan, secundul lui Antonio Conceicao, care a declinat participarea de la conferinţa de presă de după meci.

Deţinătoarea Cupei României, CFR Cluj, s-a calificat joi în sferturile de finală ale competiţiei, după ce a eliminat în optimi formaţia de ligă secundă Gaz Metan CFR Craiova. Unicul gol al meciului a fost marcat de Nei, în minutul 21.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-30-2009, 05:01 PM
Mesaj: #206
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Didi a declarat după meci: "Suntem mulţumiţi că ne-am calificat. Noi ne-am dorit doar victoria, nu a contat spectacolul, mai ales că în cupă se poate întâmpla orice".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-30-2009, 05:40 PM
Mesaj: #207
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Tony: "Ne-a fost teamă să nu păţim ca Steaua sau Real Madrid"

CFR a scăpat cu bine de meciul de la Craiova. Iuliu Mureşan şi ai lui au declarat la unison după victoria cu echipa lui Ionel Gane că se bucură pentru calificare, deşi sunt de acord că nu au avut un joc prea bun. Tony a spus că cel mai bun lucru e că CFR a scăpat de o umilinţă în genul celei păţite de Real Madrid!

"A fost un meci bun. Noi am învins, însă nu am practicat un joc de un nivel foarte bun. Craiovenii au alergat mult, mi-a plăcut foarte mult de ei, au câţiva jucători interesanţi şi tineri. Nu ne-am fi dorit să păţim ca Steaua, Timişoara sau Real Madrid", a spus Tony.

CFR luj trecut joi de CFR Craiova cu 1-0 (1-0), într-un meci din optimile de finală ale Cupei României, şi s-a calificat în sferturile competiţiei.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-30-2009, 05:41 PM
Mesaj: #208
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
"Să vină a treia Cupă!"

Clujenii exultă după calificarea în sferturile de finală a Cupei României şi gândul le zboară deja la finala de anul viitor, de la Iaşi.

Chiar dacă s-au impus la limită în faţa celor de la Gaz Metan CFR Craiova, clujenii sunt optimişti şi spun că vor să "aresteze" pentru a treia oară consecutiv Cupa României, mai ales că din cursa pentru cucerirea acestui trofeu au ieşit deja nume importante ca Unirea Urziceni, Poli Timişoara, Rapid sau Steaua.

"A fost o partidă echilibrată şi grea, dar noi am tratat cu seriozitate meciul, pentru că am văzut ce au păţit celelalte echipe care au jucat înaintea noastră. Ne dorim foarte mult să cucerim din nou Cupa, mai ales că o putem face pentru al treilea an consecutiv", a mărturisit Cristian Panin la finalul întâlnirii cu oltenii.

Colegul său, Deac, l-a completat. "Noi în fiecare an ne propunem să câştigăm Cupa României şi campionatul. Să sperăm în acest sezon o să reuşim lucrul acesta", a spus mijlocaşul.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-30-2009, 10:14 PM
Mesaj: #209
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Iuliu Mureşan: "Le pregătim suporterilor oaspeţi un control la sînge"

Preşedintele echipei CFR Cluj, Iuliu Mureşan, a vorbit despre incidetul "petarda" din timpul meciului cu Poli Timişoara, din etapa a 11-a a Ligii 1 şi a dezvăluit că organizarea va fi mult mai strictă la următoarele meciuri din Gruia.

"Pe viitor o să facem un control amănunţit galeriilor care ne vor vizita. Ne cerem de acum scuze, dar o să dureze ceva pînă vor fi verificaţi tot suporterii. Nu vor mai putea intra în tribune cu nici un fel de materiale pirotehnice. Avem cîteva înregistrări care arată la un moment dat cum o rachetă pleacă din sectorul suporterilor timişoreni. Din păcate nu putem spune încă sigur dacă este vorba de aceeaşi petardă care l-a lovit pe Bonfim. Oricum, astfel de evenimente nu se vor mai repeta", a spus Iuliu Mureşan la televiziunea Sportro.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-30-2009, 10:16 PM
Mesaj: #210
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Abonamente cu 30% mai ieftine la CFR Cluj

Conducerea clubului CFR Cluj a decis sa reduca preturile abonamentelor pentru sezonul 2009-2010 din Liga I. Conform site-ului oficial al echipei clujene, http://www.cfr1907.ro, pretul abonamentelor este cu 30% mai mic fata de cel initial.

Noua lista de abonamente pentru Liga I, sezonul 2009-2010:
VIP, sectoarele 6, 7 si 8 – 2100 de lei
Loja, sectoarele 9A si 12B – 2800 de lei
Tribuna 1, sectoarele 13-16 – 560 de lei
Tribuna 1, sectorul 21 – 420 de lei
Tribuna I - sectoarele 17,18 - 175 de lei
Tribuna I - sectoarele 19-20, 22-23 – 210 lei
Peluza I - sectoarele 24,26-27 – 70 de lei
Peluza II - sectoarele 29-30, 32-36 – 140 de lei
Tribuna II - sectoarele 41, 49-50 - 420 RON
Tribuna II - sectoarele 38-40, 42-44, 46-48, 51-53 – 245 de lei
Tribuna II – sectoarele 37,45 (pentru elevi si studenti posesori de STUDCARD) – 175 de lei

Abonamentele pot fi achizitionate in fiecare marti, intre orele 10 si 17, de la casele de bilete ale stadionului "Dr. Constantin Radulescu" din Gruia.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
104 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut