Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
12-03-2009, 08:06 PM
Mesaj: #327
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Ultima şansă pentru Leao

Meciul cu FC Copenhaga ar putea fi ultimul pentru mijlocaşul lusitan, care, alături de mai mulţi jucători de la CFR, nu mai este pe placul conducerii.

Pus de patronul Arpad Paszkany pe lista neagră a jucătorilor care vor pleca în pauza de iarnă, portughezul Andre Leao va primi joi seara o ultimă şansă să demonstreze şefilor că merită să fie păstrat în Gruia. În lipsa lui Gabi Mureşan, suspendat, Andrea Mandorlini este decis să înceapă din primul minut cu Leao împotriva danezilor de la FC Copenhaga.

"Absenţele pe care le am în lot pentru meciul cu FC Copenhaga sunt importante, dar am jucători pe care sunt sigur că mă pot baza, iar Leao este unul dintre ei. Joi o să-l folosesc la mijlocul terenului şi va avea toată încrederea mea", a dezvăluit ieri tehnicianul italian.

Şefii din Gruia sunt nemulţumiţi de Leao deoarece a jucat în ultimele două luni numai în două partide, deşi a început campionatul în primul unsprezece.

Leao a ajuns la CFR în vara anului 2007, fiind achiziţionat de la Beira Mar pentru 250.000 de euro.

16 partide a jucat Leao pentru CFR în Liga I în sezonul 2007-2008

5 partide a jucat Leao pentru clujeni în sezonul trecut din Liga I

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 12-03-2009 08:06 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
92 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut