Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
12-12-2009, 02:33 AM
Mesaj: #332
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Mandorlini vrea ca echipa să ocupe prima poziţie la finalul turului de campionat

Antrenorul lui CFR Cluj, Andrea Mandorlini, a declarat, vineri, că nu concepe decât o victorie în partida cu Ceahlăul Piatra Neamţ, din etapa a 17-a, deoarece îşi doreşte ca formaţia ardeleană să încheie turul de campionat pe prima poziţie.

"Ne propunem să terminăm turul pe primul loc, aşa că vom face tot posibilul pentru a învinge Ceahlăul. I-am urmărit pe nemţeni în jocul cu Unirea Urziceni şi sunt foarte periculoşi. Le-au pus mari probleme campionilor şi trebuie să îi tratăm cu respect. Vrem să ne impunem, iar cu un pas greşit al celor de la Timişoara, vom fi lideri la finalul turului", a spus Mandorlini.

Italianul afirmă că victorii cu Ceahlăul şi PSV Eindhoven ar fi cadoul perfect de sărbători pentru fanii clujeni. "Am vrea să le dăruim un cadou frumos. Acesta ar fi victorii în meciurile cu Ceahlăul şi PSV Eindhoven. În partida cu olandezii, deşi nu mai avem şanse de calificare, nu vom menaja pe nimeni, pentru că vrem să câştigăm. Voi trimite pe teren cei mai în formă jucători", a afirmat acesta.

Partida CFR Cluj-Ceahlăul Piatra Neamţ, din etapa a 17-a a Ligii I, ultima a turului, se va disputa sâmbătă de la ora 18:00. În cazul în care ardelenii se vor impune la scor, iar actualul lider, FC Timişoara, nu va câştiga la Braşov, atunci echipa lui Mandorlini va încheia turul pe prima poziţie, cu 34 de puncte.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 12-12-2009 02:33 AM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
31 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut