Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
01-05-2010, 08:55 PM
Mesaj: #167
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Conducerea tehnică intenţionează să-l transfere pe portarul Dorian Perianu

Echipa Ceahlăul Piatra Neamţ vrea să renunţe la portarul Andrei Roheţki, iar în locul acestuia l-a adus în probe pe Dorin Perianu, de la divizionara secundă CSM Râmnicu Vâlcea.

"L-am urmărit pe Perianu în mai multe partide ale lui CSM Râmnicu Vâlcea din Liga a II-a şi l-am remarcat. În plus, şi antrenorul Alin Artimon mi l-a recomandat. O sa-l vedem la antrenamente ce poate", a spus Mulţescu.

Perianu (27 de ani) s-a format la juniorii lui Dinamo Bucureşti, a jucat în Ştefan cel Mare pentru echipa a II-a, după care a îmbrăcat tricoul celor de la ARO Câmpulung Muscel, când această grupare juca în B. Perianu a mai evoluat şi la Câmpia Turzii, după care s-a transferat la Râmnicu Vâlcea.

Roheţki a fost în 9 partide titular în tur pentru echipa nemţeană, în alte 8 fiind păstrat pe banca de rezervă.

Ceahlăul Piatra Neamţ a fost prima echipă care s-a reunit luni pentru pregătirea returului, când jucătorii lui Gheorghe Mulţescu au efectuat şi vizita medicală la INMS Bucureşti, iar timp de două săptămâni vor fi cantonaţi la propriul stadion. Imediat după aceea, nemţenii se vor pregăti timp de două săptămâni în Antalya.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ - gonen - 09-13-2009, 02:26 PM
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ - Sebi Raducu - 01-05-2010 08:55 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
2 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut