Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
01-10-2010, 04:28 PM
Mesaj: #379
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Stăncioiu aruncă mănuşa!

Portarul Eduard Stăncioiu (28 de ani) a anunţat că nu mai acceptă un rol decorativ la CFR şi vrea să lupte pentru un loc de titular.

Deşi a fost folosit în doar trei partide din Liga 1, în tur, Eduard Stăncioiu e considerat de fanii "vişiniilor" drept cel mai bun portar al CFR-ului, în 2009. Goalkeeperul a anunţat ieri că va continua la Cluj, dar nu mai acceptă să fie marginalizat. "Sînt cel mai aspru critic al meu, dar nu am ce să-mi reproşez în legătură cu atitudinea mea de la şedinţele de pregătire din ultimele 6 luni. A fost frustrant să nu joc în aceste condiţii. Au fost anumite momente în care simţeam că merit să joc, dar anumiţi oameni, cu putere de decizie, au considerat altceva", a spus Stăncioiu.

Portarul prezent la Euro 2008 vrea să redevină titular. "Cred că CFR are nevoie de mine, la fel cum şi eu am nevoie de CFR. Nu mai vreau să fiu trecut însă la anexa au mai participat. Cred că pot să ajut această echipă şi e normal să-mi doresc să joc. Aştept o concurenţă onestă, cum a fost tot timpul la CFR Cluj", a încheiat Stăncioiu.

"Mara nu vine în Turcia"
După ce Bogdan Mara a declarat că va reveni la CFR, la reunirea lotului, preşedintele Iuliu Mureşan a reacţionat dur. "E sigur, Mara nu va veni cu noi în Turcia. El a primit o hîrtie din partea noastră, că se poate transfera la orice echipă. Dacă vine la reunire? Foarte bine, el se va prezenta la CFR, dar vom căuta o soluţie împreună. Probabil se va antrena cu juniorii, vedem", a spus Mureşan.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 01-10-2010 04:28 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
37 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut