Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
09-09-2009, 01:19 PM
Mesaj: #23
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Toma – CFR 1-0

Comisia de Disciplină a LPF a hotărât ieri ca CFR Cluj să-i plătească lui Dorin Toma restanţele financiare pe lunile iunie şi iulie.

Aflat în litigiu cu CFR după ce a ratat un transfer la Arieşul Turda, Dorin Toma a depus memoriu la LPF împotriva CFR-ului pentru neplata unor restanţe financiare pe mai multe luni, iar ieri Comisia de Disciplină i-a dat parţial dreptate jucătorului. CFR va fi nevoită să-i plătească lui Toma restanţele pe iunie şi iulie, însă acesta va afla abia săptămâna viitoare dacă îşi va încasa drepturile financiare şi pe luna august. "CFR a încercat să mă prostească când am vrut să semnez cu Turda. S-au angajat să-mi plătească 80% din salariu, dar când au mers să înregistreze contractul au uitat acasă anexa prin care ei se obligau să-mi achite o mare parte din salariul pe care urma să îl am la Turda. Am aflat şi totul a căzut. Eu mai am contract cu CFR până în vara lui 2010", mărturiseşte Dorin Toma.

"Toma a semnat un acord cu Arieşul Turda, dar nu ştiu de ce nu a mai ajuns acolo. Acum el vrea să-i plătim salariul încă un an de zile" - Iuliu Mureşan, preşedinte CFR Cluj


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 09-09-2009 01:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
62 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut