Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
09-09-2009, 01:21 PM
Mesaj: #24
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Alcantara: "Voi juca pentru tata"

Deşi trece prin cea mai dificilă perioadă a vieţii lui, fundaşul brazilian Hugo Alcantara le promite fanilor clujeni că va fi din nou un om de bază în apărarea lui CFR.

După două săptămâni de absenţă de la echipă, în care a trăit o adevărată dramă cauzată de moartea tatălui său, Alcantara este gata să revină pe teren. "Sunt foarte trist. Este o pierdere enormă pentru mine, dar trebuie să fiu tare şi să merg mai departe. Oricât de supărat aş fi, acest moment nu îmi va afecta cariera în niciun fel. Eu sunt un profesionist şi ştiu să fac diferenţa între viaţa personală şi cea profesională. E un moment greu, dar asta nu se va vedea pe teren", spune Hugo, care susţine că nu este ieşit din formă şi e gata să se bată pentru titularizare.

"Acum, important este să mă antrenez, să îmi recâştig forma fizică. Nu îmi fac probleme că nu voi juca, am destul timp, fiindcă sunt multe partide şi în campionat, şi în grupele Europa League. Sunt sigur că antrenorul Conceicao se va baza pe mine cât de curând", crede Alcantara, pentru care tatăl a avut cel mai important rol în cariera sa de fotbalist. Tocmai de aceea, mărturiseşte că îi va dedica acestuia toate reuşitele sale. "De acum înainte voi juca pentru tatăl meu. Îi voi dedica toate partidele şi toate golurile. El a fost cel mai important om din viaţa mea, cel care a făcut totul pentru ca eu să devin fotbalist", povesteşte fundaşul CFR-ului.

"Colegii mei au fost tot timpul alături de mine şi m-au susţinut. Le mulţumesc lor şi conducerii pentru sprijin şi pentru înţelegerea acordată" - Hugo Alcantara, fundaş CFR Cluj

3 partide a ratat Alcantara în cele două săptămâni petrecute în Brazilia: cu Dinamo şi Gaz Metan în campionat şi cu FK Sarajevo, returul din Europa League


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 09-09-2009 01:21 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
51 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut