Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
09-11-2009, 03:38 PM
Mesaj: #28
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Cea mai activă vacanţă din toată Liga 1

În perioada celor două săptămâni de întrerupere a campionatului, ai noştri au avut parte poate de cea mai activă vacanţă competiţională, dintre toate celelalte competitoare ale Ligii 1. După înfrângerea cu Pandurii de "acasă", Forminte şi compania au stat o săptămână într-un cantonament cu încărcătură mare în plan fizic şi cu "porţii" duble de antrenamente zilnice. De luni, jucătorii Ceahlăului au revenit la programul normal, premergător jocului oficial.

Onciu recunoaşte diferenţa mare pe care a găsit-o în primul eşalon, după transferul de la Cetate Suceava, din liga secundă.

"Normal că este cu totul alt nivel. Cerinţele sunt altele, băieţii sunt mai disciplinaţi tactic, iar eu vreau să fac trecerea rapidă şi să mă adaptez «din mers». Nu ştiu dacă sunt la nivelul celorlalţi pe care i-am găsit aici în lot, dar fac eforturi mari ca să mă adaptez tuturor cerinţelor", declară mijlocaşul venit de la Suceava.

Braşovul joacă tot pe tactica lui Răzvan
Jucătorii Ceahlăului sunt hotărâţi să facă un meci bun la Braşov, chiar dacă vor avea în faţă o echipă foarte bine pregătită, bazată şi ghidată pe jocul tactic al actualului selecţioner, Răzvan Lucescu. În plus, despre tehnicianul de acum al "stegarilor", Viorel Moldovan, jucătorii lui Florin Marin consideră că acesta doar ştie să-i motiveze în plus.

Sofroni şi Onciu sunt doar doi dintre componenţii Ceahlăului ce consideră insuficiente punctele strânse de echipa lor în cele cinci partide din Liga 1.

"Nu doar că puteam reuşi mai mult de aceste patru puncte câştigate, ci am şi dovedit asta prin jocul nostru", spune mijlocaşul sucevean al pietrenilor. La rândul său, romaşcanul Sofroni pune acest handicap al nerealizărilor coechipierilor pe seama ghinionului ce s-a ţinut "ca scaiul" de ai noştri.

"Nu suntem mai buni «afară», ci am avut neşansă multă pe terenul propriu", este convins George.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
       

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ - Sebi Raducu - 09-11-2009 03:38 PM
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ - gonen - 09-13-2009, 02:26 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
27 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut