Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
09-28-2009, 04:22 PM
Mesaj: #95
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Mureşan spune că jucătorii sunt şi mai motivaţi pentru jocul cu PSV după victoria cu Gloria

Preşedintele lui CFR Cluj, Iuliu Mureşan, a declarat, luni, că succesul cu Gloria Bistriţa este unul de moral pentru jucători, mai ales că a fost al patrulea consecutiv, şi crede că aceştia se vor mobiliza exemplar pentru partida din Liga Europa cu PSV Eindhoven.

"Ne aşteaptă un joc greu la Eindhoven, dar după victoria de la Bistriţa, jucătorii sunt şi mai motivaţi pentru PSV. Am obţinut a patra victorie la rând şi asta ne dă o încredere şi mai mare la Eindhoven", a spus Mureşan.

Oficialul ardelean a vorbit şi despre situaţia din campionat, unde CFR Cluj se află pe poziţia secundă, la egalitate de puncte cu liderul Unirea Urziceni: "Am avut jocul de la Bistriţa la discreţie, nu am avut probleme deosebite. E foarte important că am urcat în clasament şi suntem pe primul loc alături de Urziceni. Trebuie să continuăm cu rezultatele pozitive pentru a ne îndeplini obiectivele".

Partida PSV Eindhoven-CFR Cluj din Grupa K a Ligii Europa se va disputa joi de la ora 20:00. În prima etapă, ardelenii s-au impus pe teren propriu, scor 2-0 cu FC Copenhaga, în timp ce PSV a remizat pe terenul formaţiei Sparta Praga, scor 2-2.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 09-28-2009 04:22 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
18 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut