Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
10-18-2009, 03:54 PM
Mesaj: #155
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Conceicao: "Nu m-am gândit niciodată la un asemenea scor, dar am făcut un joc aproape perfect"

Antrenorul lui CFR Cluj, Antonio Conceicao, a declarat, sâmbătă, după victoria din deplasare cu Rapid, scor 4-1, că nu a crezut înaintea jocului că se va încheia cu un asemenea rezultat şi e de părere că elevii săi au făcut un joc tactic "aproape perfect".

"Sunt foarte bucuros pentru această victorie, mai ales că am învins echipa de pe primul loc, care avea un moral foarte bun înaintea meciului. Am demonstrat că formăm un grup unit, că avem caracter şi sunt bucuros că toţi băieţii pe care îi am în lot pot face oricând un joc bun. Nu m-am gândit niciodată la un asemenea scor, dar am făcut un joc aproape perfect. În repriza a doua, am controlat categoric ostilităţile", a spus Conceicao.

Portughezul afirmă că diferenţa de pe tabelă a făcut-o eficienţa jucătorilor lui CFR. "Rezultatul nu reflectă diferenţa de valoare dintre cele două echipe pentru că adversarul a făcut un joc de bună calitate, mai ales în prima repriză. Noi am transformat însă în gol aproape toate oportunităţile, am fost mai organizaţi şi mai eficienţi", a opinat acesta.

CFR Cluj a câştigat, sâmbătă, scor 4-1, în deplasare, cu Rapid, în derby-ul etapei a 10-a, şi a urcat pe prima poziţia în clasamentul Ligii I, luând locul chiar formaţiei giuleştene, care a coborât pe locul doi.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 10-18-2009 03:54 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
61 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut