Arbitri asistenţi Sebastian Gheorghe, Marius Marchidanu
Arbitru observator Stelian Slabu
Observator Marin Petrache
Spectatori 5.000

Meciul din data 20.04.2015 dintre echipele Rapid București si Concordia Chiajna se disputa in localitatea București pe stadionul Valentin Stănescu. in fata a 5.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Gheorghe, Marius Marchidanu.

Rapid București: Rihairo MEULENS, Jérémy SAPINA, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Eduard ORIOL Gràcia, Daniel George NICULAE, Tomáš JOSL, Aritz López GARAI, Marcel GECOV, Miloš BUCHTA, Ricardo ALVES Coelho Silva, Pavel ČMOVŠ si rezervele: Daniel Gabriel PANCU, Joan ORIOL i Gràcia, Luís Filipe Gomes Almeida "KIKAS", Alexandru Angelo DAN, João Carlos Amaral Marques COIMBRA, Mircea Alexandru BORNESCU, Fredua Buadee BENSON Erchiah.

Concordia Chiajna: Tiberiu Andrei SEREDIUC, Ricardo Miguel Martins ALVES, Alexandru Ion VAGNER, Victor Teodor RÂMNICEANU, Florin Flavius PURECE, Vasile MAFTEI, Ștefan Costel GRIGORIE, Bruno Alexandre Marques MADEIRA, Mihai DINA, Fernando Henrique BOLDRIN, Bogdan Nicolae BUCURICĂ si rezervele: Florin MATACHE, Marius George PENA, Daniel Constantin FLOREA, Aleksandar Antoniev DYULGHEROV, Adrian CRISTEA, Matej BAGARIĆ, Florin LOVIN.

In minutul 22, schimbare, iese mijlocaș stânga Ștefan Costel GRIGORIE si intra Florin LOVIN
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Marcel GECOV
GOOOL! Gol marcat pentru Rapid București de Marcel GECOV (mijlocaș defensiv). In minutul 30 al partidei dintre Rapid București si Concordia Chiajna, Rapid București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Vasile MAFTEI
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Tiberiu Andrei SEREDIUC si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș central Ricardo ALVES Coelho Silva si intra João Carlos Amaral Marques COIMBRA
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Rihairo MEULENS si intra Daniel Gabriel PANCU
In minutul 78, schimbare, iese fundaș dreapta Alexandru Ion VAGNER si intra Marius George PENA
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Daniel Constantin FLOREA
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Miloš BUCHTA
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Tomáš JOSL
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Eduard ORIOL Gràcia

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Rapid București.

DINA
22’ Ștefan GRIGORIE
Florin LOVIN
Marcel GECOV 28’
1 - 0 Marcel GECOV 30’
45’ Vasile MAFTEI
61’ Tiberiu SEREDIUC
Daniel FLOREA
Ricardo ALVES
João COIMBRA
67’
Rihairo MEULENS
Daniel PANCU
76’
78’ Alexandru VAGNER