Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
09-20-2009, 12:17 PM
Mesaj: #71
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Fabbiani înapoi!

Atacantul are zilele numărate la River, unde nu mai prinde echipa, şi-a pierdut sprijinul colegilor şi e fluierat obsesiv de fani. Singura sa şansă de relansare a devenit CFR Cluj!

CFR vrea să-l vîndă cu orice preţ pe Cristian Fabbiani (26 de ani), împrumutat la River Plate, însă "El Ogro" e mult mai aproape de o revenire spectaculoasă la Cluj!

Chiar dacă a plecat din Gruia cu scandal, ameninţînd că nu se mai întoarce vreodată, viaţa sa a devenit amară în Argentina, unde şi-a pus în cap nu numai antrenorul şi fanii, ci şi pe colegii de echipă. "Scoaterea lui Fabbiani din echipă este rezultatul unor evoluţii mult prea modeste. Nici în faţa colegilor nu mai are credit, iar publicul îl fluieră copios", l-au amendat ziariştii argentinieni.

"E ca şi Godzilla"
"A marcat doar 3 goluri în 25 de partide", aminteşte şi cotidianul "Ole", care îi dedică o pagină "Căpcăunului" în ediţia sa de ieri, oferindu-i şi şansa să se apere: "Problema e că nici unul nu jucăm nimic. Nu sînt doar eu de vină", a spus Fabbiani, care e împrumutat pînă în decembrie la River. "Ole" nu ezită să-l pună la zid pe "fostul idol de la River". "Cînd deschide gura, parcă e Godzilla", scrie cotidianul, sintetizînd astfel înclinaţia spre polemică a lui Fabbiani. CFR Cluj solicită două milioane de euro pentru transferul definitiv al jucătorului, fiind greu de crezut că vor exista doritori în Argentina.

3 ani mai are contract Fabbiani cu CFR Cluj, fiiind încheiat în iulie 2007 pentru 5 sezoane

Varianta Steaua
CFR Cluj are mai mari şanse să-l vîndă în România pe Fabbiani. În două reprize, Gigi Becali i-a contactat pe cei de la CFR, interesîndu-se de jucător. Şi Fabbiani a fost sunat de apropiaţii lui Gigi, acesta fiind, de altfel, motivul pentru care "El Ogro" s-a despărţit de CFR. "Am spus că m-au sunat şi n-am mai prins lotul. Este strigător la cer", a relatat Fabbiani. Preţul oferit de Gigi Becali nu a depăşit însă 1,5 milioane de euro, în condiţiile în care CFR a plătit 2,2 milioane de dolari pentru fostul jucător de la Lanus.

Fără Y. Kone
Accidentat în meciul cu FC Copenhaga, atacantul Yssouf Kone a fost lăsat în afara lotului pentru meciul de azi, cu FC Braşov. Jucătorul, suspect de leziune musculară, va efectua luni un control suplimentar. În mod cert, însă, Kone va lipsi 10 zile de la antrenamente şi nu va prinde lotul pentru următoarele trei partide.

"Îl bag la dezalcoolizare"
Conflictul dintre Fabbiani şi antrenorul Nestor Gorosito nu pleacă din teren, ci îşi are originile în afara acestuia. Ca şi la Cluj, jucătorul a avut în Argentina o viaţă extrasportivă agitată. "Îl bag la dezalcoolizare", a ameninţat tehnicianul, reproşîndu-i lui "El Ogro" că-şi pierde prea multe nopţi prin baruri. Fabbiani a avut replică şi de această dată: "Cînd cîştigăm, mi se pare normal să sărbătoresc. Dar, dacă pierdem, nici la restaurantul mamei mele nu merg de ruşine".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-20-2009, 10:24 PM
Mesaj: #72
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Conceicao spune că echipa sa a avut o prestaţie excelentă în meciul cu FC Braşov

Antrenorul lui CFR Cluj, Antonio Conceicao, a declarat, duminică, după meciul câştigat în faţa lui FC Braşov, scor 2-1, că echipa sa a evoluat excelent în faţa liderului campionatului.

"Am întâlnit o echipă foarte bine organizată. S-a vazut de ce Braşovul este lider, sunt foarte buni. Noi am jucat în urmă cu 72 de ore un meci foarte greu, iar acum am fost nevoit să remodelez echipa. De obicei jucăm 4-3-3, dar am trecut la un 4-4-2. În prima parte am jucat mai bine, mi s-a părut că jocul a fost foarte bun. Din punctul meu de vedere, am avut o prestaţie excelentă", a spus Coincecao, care a explicat apoi de ce a lipsit argentinianul Sixto Peralta din primul 11: "Nu a putut să joace deoarece s-a plâns de dureri musculare. Am descis să nu-l folosim pentru că nu era sută la sută apt. Nu doream să riscăm".

CFR Cluj a învins, duminică, pe FC Braşov cu scorul de 2-1, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 7-a a Ligii I. În urma acestui rezultat, CFR Cluj a acumulat 13 puncte şi a urcat pe locul 3 în clasament, în timp ce FC Braşov rămâne pe primul loc, cu 14 puncte, dar ar putea pierde poziţia de lider în favoarea Unirii Urziceni, care întâlneşte duminică seara pe Dinamo, în deplasare.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-20-2009, 10:25 PM
Mesaj: #73
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Mureşan: "Cu această atitudine vom putea lupta pe toate fronturile"

Preşedintele clubului ardelean, Iuliu Mureşan, s-a declarat mulţumit de atitudinea jucătorilor şi a anunţat că aceştia vor încasa marţi o parte din drepturile financiare: "Oboseala a fost mare, dar nu puteam să pierdem acest meci pentru că ieşeam din plasa locului 1. Cu această atitudine vom putea lupta pe toate fronturile. Arbitrul a fragmentat puţin jocul, dar nu au fost greşeli majore. Am vorbit cu jucătorii, marţi le dăm nişte bani, prime şi alte lucruri. De asemenea, le-am mai fixat nişte prime dacă vor învinge pe Bistriţa şi pe Iaşi. Suntem alături de echipă şi cu sufletul, şi bani".

CFR Cluj a învins, duminică, pe FC Braşov cu scorul de 2-1, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 7-a a Ligii I. În urma acestui rezultat, CFR Cluj a acumulat 13 puncte şi a urcat pe locul 3 în clasament, în timp ce FC Braşov rămâne pe primul loc, cu 14 puncte, dar ar putea pierde poziţia de lider în favoarea Unirii Urziceni, care întâlneşte duminică seara pe Dinamo, în deplasare.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-22-2009, 06:17 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-22-2009 06:20 PM de Sebi Raducu.)
Mesaj: #74
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Antonio Conceicao: "Pe drumul cel bun"

După victoria cu Braşovul, Antonio Conceicao e convins că echipa sa a ajuns la nivelul care să-i permită să se impună în Liga 1.

3 zile perfecte pentru CFR: victorie la debutul în Europa League şi în faţa liderului, Braşov. Antonio Conceicao e sigur că "vişiniii" au resurse să facă un sezon perfect. "Jucătorii au căpătat încredere după succesul cu Braşovul. E important să menţinem acest nivel de concentrare şi să începem să adunăm puncte şi din deplasare, în campionat", a spus Toni, care s-a întîlnit ieri cu finanţatorul Arpad Paszkany.

Antrenorul a dezvăluit faptul că a primit un mesaj de susţinere din partea omului numărul 1 de la CFR. "Am discutat ca doi bărbaţi pasionaţi de acelaşi fenomen. Am vorbit despre echipă, despre joc, despre rezultate. E mulţumit de ce s-a realizat pînă acum. Nu e prima oară cînd mă întîlnesc cu el şi nu e nici un secret. Am discutat ultima oară chiar după meciul cu Copenhaga, de săptămîna trecută. Mi se pare normal să ne întîlnim să discutăm aspecte legate de fotbal, de lucrurile care pot fi îmbunătăţite", a încheiat Toni.

4 victorii a reuşit Conceicao în actuala stagiune, toate pe teren propriu

"Cred că de cînd am venit la Cluj am făcut suficiente lucruri bune încît să merit mai mult respect" - Antonio Conceicao, antrenor CFR Cluj

"Sînt liniştit!"
Antrenorul lui CFR spune că nu a fost afectat de zvonurile privind eventuala sa demitere în cazul unui eşec cu FC Copenhaga. "Nu sînt mai liniştit acum, după ce am cîştigat cu Braşovul, decît înainte. Asta pentru că şi înainte eram la fel de liniştit. Mereu am fost aşa. Am maturitatea necesară şi stăpînirea de sine de a nu lua în seamă toate răutăţile ce se scriu despre mine şi care se vehiculează prin ziare. Un singur lucru mă deranjează: lipsa de respect faţă de mine", a declarat Conceicao.

În Cupă, la Cluj
FRF a decis să mute partida din 16-imile Cupei României dintre CFR şi Dunărea Galaţi la Cluj, în ciuda faptului că echipa gălăţeană este echipa organizatoare. Decizia a fost luată deoarece arena Dunării nu dispune de nocturnă, fapt care ar fi împiedicat transmiterea partidei la TV. Meciul dintre CFR şi Dunărea va avea loc joi, 24 septembrie, de la ora 18:30.

5.000 de lei pentru victoria cu Braşovul
Clujenii vor încasa 5.000 de lei pentru succesul cu FC Braşov. Conform înţelegerii cu conducerea, jucătorii vor primi numai jumătate din sumă în aceste zile, urmînd ca restul banilor să le fie viraţi în conturi în cazul în care "vişiniii" vor fi pe primul loc la finalul turului. Oficialii CFR-ului i-au asigurat pe jucători că vor primi astăzi o parte din restanţe.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-22-2009, 06:55 PM
Mesaj: #75
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Jindra: "CFR e favorita grupei"

Ales Jindra a fost impresionat de meciul de debutul al lui CFR Cluj în Europa League. Mai mult, cehul o creditează pe PSV Eindhoven, viitoarea adversară a "vişiniilor" în Europa League, cu a treia şansă la calificare.

Domnule Jindra, săptămâna trecută aţi revenit la Cluj, la meciul cu Copenhaga. Ce părere v-aţi făcut?
Sincer, am fost surprins de nivelul foarte ridicat al jocului prestat de fosta mea echipă. Cei de la Sparta Praga, care m-au trimis la meci, au de ce să fie îngrijoraţi.

Apropos, cu ce vă ocupaţi de când aţi plecat de la Cluj?
Sunt antrenor-jucător la o echipă de amatori din Germania, dar am primit de curând o ofertă de antrenor principal de la un club profesionist.

Revenind la CFR. s-a schimbat mult echipa de când aţi plecat dvs.?
Nu s-a schimbat aproape deloc. Primul unsprezece din meciul cu danezii a fost cam acelaşi şi pe vremea mea, ceea ce este un lucru foarte bun pentru CFR. Înseamnă că este continuitate şi acesta este un avantaj.

Grupa de Europa League cum vi se pare?
Sunt patru formaţii de nivel apropiat şi fiecare poate să treacă de grupe. Deznodământul va depinde mult de forma fiecărei echipe în zilele în care se joacă meciurile.

Antrenorul lui FC Copenhaga a spus că CFR este cea mai tare echipă din grupă. Sunteţi de acord?
Din ce am văzut după prima etapă a acestei grupe, lupta la calificare se va da între CFR şi Sparta Praga. După părerea mea, PSV, o echipă puternică, este adevărat, are doar şansa a treia. La Praga a egalat cu noroc pe final. Tocmai de aceea cred că CFR poate bate la Eindhoven. Oricum, dacă nu pierde acolo, CFR devine favorita grupei.

CFR joacă pe trei fronturi. Nu e un dezavantaj?
Toate echipele au acelaşi program, aşa că nimeni nu este dezavantajat sau avantajat. După părerea mea, pentru CFR e important să-l recupereze pe Yssouf Kone pentru meciul cu Eindhoven. Ar fi o pierdere pentru ei dacă el nu ar juca în Olanda, deşi Traore a arătat că poate fi o soluţie bună în atac.

Poate CFR să se câştige titlul în Liga I în acest sezon?
Au trecut puţine etape şi este prea devreme să se vorbească despre o favorită la câştigarea titlui în Liga I. Sigur că CFR este una dintre echipele care pot reuşi acest lucru în acest sezon.

"Mi-aş dori ca CFR şi Sparta Praga să treacă împreună de grupele Europa League" - Ales Jindra, fost antrenor principal CFR Cluj

5 meciuri a antrenat cuplul Jindra - Uhrin jr. pe CFR Cluj

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-22-2009, 07:04 PM
Mesaj: #76
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Biletele la CFR Cluj-Dunărea Galaţi se vând joi

Suporterii CFR-ului care vor să vadă meciul CFR-ului cu Dunărea Galaţi, din şaisprezecimile Cupei României, vor putea să-şi achiziţioneze bilete joi, în ziua meciului.

Tichetele se pun în vânzare dimineaţa, la stadionul din Gruia şi pot fi cumpărate până la ora 18.00. Preţul acestora variază între 10 şi 15 lei.

Preţul biletelor:
Peluza II - sectoarele 32 – 33: 10 lei
Tribuna II - sectoarele 40, 42, 48, 50: 10 lei
Tribuna II - sectoarele 41, 49 – 50: 15 lei

Meciul se va disputa de la ora 18.30, pe arena “Dr. Constantin Radulescu”, din Cluj.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-23-2009, 05:13 PM
Mesaj: #77
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Dubarbier: "Steaua mi se pare cel mai important adversar în lupta pentru titlu"

Argentinianul Dubarbier promite că "vişiniii" vor urca în scurt timp pe prima poziţie din Liga 1.

În structura ADN-ului lui Dubarbier e praf de puşcă. Ghepardul a marcat al doilea său gol stagional, împotriva Braşovului, după un sprint irezistibil pe stînga, declanşat de o pasă genială a lui Traore. Mijlocaşul anticipează un campionat "complicat", cu un finiş la fotografie, dar e convins că va fi anul Clujului.

- Sebastian, ai marcat în sfîrşit în campionat, după o acţiune în viteză. Fanii te compară cu un sprinter la suta de metri...
- Am cochetat şi cu atletismul cînd am fost foarte mic. Tatăl meu a deţinut recordul în Argentina la proba de 100 de metri plat. Nu ştiu cît de mult m-a ajutat în fotbal această moştenire. Am înclinat pentru fotbal fiindcă e un sport de echipă şi aproape o religie în Argentina. Mă uit cu plăcere la competiţiile de atletism, dar şi la tenis sau volei. Îmi place mult Usain Bolt, parcă vine dintr-o altă lume. E plăcut să-l urmăreşti cînd aleargă.

- Lupta la vîrful clasamentului e foarte dură. Ce crezi că va face diferenţa?
- Da, într-adevăr, nici o echipă nu a reuşit să se detaşeze în acest start de campionat. E un cheag în prima jumătate a clasamentului. Sînt 5 echipe cu 13 puncte şi Braşovul, lider cu 14. Vă daţi seama ce va fi! Echipa care va reuşi să adune cele mai multe puncte cu adversarii mai slab cotaţi, cu echipele din a doua jumătate a clasamentului, se va impune.

- Urmează Bistriţa, iar statistica spune că n-aţi cîştigat nici un meci în deplasare în acest sezon...
- Urmează mai întîi meciul de Cupă, cu Dunărea Galaţi. Nu trebuie să tratăm cu superioritate adversarul din Cupa României. Sînt meciuri speciale, iar de cele mai multe ori o echipă din al doilea eşalon poate să joace la nivelul uneia din prima ligă. Echipele din Liga a II-a joacă un fotbal mai fizic şi uneori acest lucru îţi poate pune probleme. La Bistriţa trebuie să cîştigăm! Trebuie să începem să adunăm puncte şi din deplasări şi să atacăm prima poziţie din clasament.

- După Copenhaga, veţi juca împotriva celei mai puternice formaţii din grupe, PSV. Ce şanse are CFR-ul?
- Deşi au obţinut doar o remiză la Praga, PSV e o echipă de calibru. Dacă vom juca pentru a învinge vom avea şanse importante. Ne gîndim, de ce nu, la calificarea din această grupă. Dar, campionatul rămîne prioritatea lui CFR.

"Steaua mi se pare cel mai important adversar în lupta pentru titlu. Ştiu că au probleme mari acum, după demiterea lui Bergodi, dar Steaua rămîne un club mare" - Sebastian Dubarbier

"Nu ştiu dacă sînt cel mai rapid jucător din Liga 1. Sînt mulţi fotbalişti rapizi, ca şi mine, însă sînt jocuri în care e greu să-ţi pui în valoare viteza, cînd adversarii se apără pe două linii" - Sebastian Dubarbier

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-23-2009, 05:50 PM
Mesaj: #78
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Traore, marcator "de rezervă"

Vârful în vârstă de 19 ani al CFR Cluj înscrie cam de fiecare dată când este introdus pe parcursul jocului, dar are evoluţii modeste când e titular.

Tânărul atacant Lacina Traore a înscris trei goluri pentru CFR Cluj în acest sezon, fiind cel mai bun marcator al echipei. Totuşi, interesant este că ivorianul şi-a trecut în cont două dintre cele trei reuşite din postura de rezervă, iar ca titular a avut o prestaţie mai puţin strălucită.

Primul gol marcat de Traore în acest sezon a fost în partida cu Oţelul Galaţi, din etapa a III-a a Ligii I. Atunci, Traore a intrat la pauză în locul lui Leao, jucând într-un sistem cu trei atacanţi, alături de Yssouf Kone şi Nei. Ivorianul a reuşit singurul gol al meciului în minutul 69, când mingea s-a oprit în vinclu după un şut superb din marginea careului.

Pentru că titularul de drept, Kone, a fost suspendat două etape, Traore a jucat toate cele 90 de minute în meciul pierdut cu Dinamo (0-1), însă a avut o prestaţie modestă. "Kone este un jucător important, însă, chiar dacă a lipsit, cei care au intrat în locul lui trebuiau să facă în aşa fel încât să nu i se simtă lipsa", spunea antrenorul Antonio Conceiçao după acel meci, referindu-se la tânărul atacant.

Traore a apărut din nou titular în meciul de pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaş (2-0) din etapa a V-a. Deşi nu a strălucit, a reuşit să deschidă scorul în minutul 63, îndeplinind o simplă formalitate după şutul-centrare expediat de Culio. Atacantul a reuşit să îşi treacă numele pe lista marcatorilor şi în grupele Europa League.

Jucătorul a intrat la pauza meciului cu FC Copenhaga (2-0) în locul lui Kone, accidentat, şi a înscris un gol de excepţie, cu o "torpilă" de la 25 de metri, după ce mingea a lovit şi bara transversală. Accidentarea lui Kone l-a propulsat din nou în primul "11" în ultimul meci de campionat, cel cu FC Braşov (2-1), însă în afara unei lovituri de cap în prima repriză, ivorianul nu s-a remarcat cu nimic, fiind înlocuit de Conceiçao în minutul 60.

Astfel, Traore calcă pe urmele unui alt atacant "feroviar", Diego Ruiz, împrumutat la începutul sezonului la gruparea turcă de primă ligă Kasimpaşa Spor. Sezonul trecut, Ruiz era în rolul de salvator "de rezervă", marcând din această postură în meciurile din retur, cu CS Otopeni sau FC Braşov.

Nouă goluri marcate de şapte jucători
CFR Cluj nu are un jucător anume "responsabil" cu golul. Până acum, cele nouă reuşite din campionat au fost marcate de nu mai puţin de şapte jucători. Astfel, Traore şi Dubarbier (foto la minge) au câte două goluri, în timp ce Peralta, Flores, Kone, Mara şi Cadu au reuşit să marcheze câte un gol.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-23-2009, 06:04 PM
Mesaj: #79
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Cadu: "Ne batem cu Dinamo"

Două victorii în patru zile au fost suficiente pentru a readuce optimismul în vestiarul vişiniilor. Mai mult, Cadu, şeful din teren al lui CFR, a uitat de eşecul cu Pandurii şi se gândeşte iar la titlu şi la primăvara europeană.

Cadu, după înfrângerea cu Pandurii, au apărut probleme pentru voi. S-a vorbit şi despre o posibilă demitere a lui Conceicao?
E normal să apară probleme, pentru că la CFR trebuie să câştigi toate meciurile, nu ne permitem să pierdem nicio partidă. Dar zvonurile care au apărut nu au fost adevărate, niciodată nu s-a pus problema ca Antonio Conceicao să plece. Postul său nu a fost niciodată în pericol.

Preşedintele Iuliu Mureşan a spus că o să vă primiţi doar jumătate din contracte dacă nu luaţi titlul.
Astea au fost vorbele domnului preşedinte, dar noi, băieţii, nu credem că o să se întâmple acest lucru, pentru că noi avem contracte care trebuie respectate. Cât despre faptul că jucăm fără prime în Europa League, pe mine nu mă deranjează acest lucru, pentru că eu nu joc pentru bani. Eu, în primul rând, vreau să fac performanţă, la fel ca şi restul colegilor mei.

Aţi câştigat cu Braşov. Aţi reintrat în lupta pentru titlu?
Da, am câştigat ultimele două meciuri şi putem spune că ne-am revenit, dar este devreme să vorbim despre favorite la titlu. Oricum, pentru mine, Dinamo rămâne cea mai periculoasă formaţie, după care urmează Urziceni. Ce pot să vă spun este că peste două sau trei etape vom fi pe primul loc. Am pus umărul la câştigarea primului titlu de la CFR şi cred că anul acesta putem reuşi din nou acest lucru.

Nu ia în calcul Steaua la lupta pentru titlu
Ai uitat de Steaua, nu o iei în calcul?

Când era Bergodi antrenor, era linişte la echipă şi mai aveau şanse la titlu, însă acum, cu toate cele întâmplate acolo, nu cred că putem include Steaua printre echipele care o să se bată sezonul ăsta la campionat.

În Europa League unde vă opriţi?
S-a tot vorbit că noi am fi favoriţii acestei grupe, însă nu cred acest lucru. Fiecare are şanse egale, dar cred că noi şi PSV vom merge mai departe. După faza grupelor orice se poate întâmpla, depinde cu cine vom cădea. Însă să vorbim de o finală e mult prea mult în acest moment.

Unii jucători au avut în ultimul timp evoluţii mai modeste. Care este cauza?
E normal să nu poţi avea doar jocuri bune un întreg sezon, există perioade în care se acumulează oboseala şi evoluezi mai modest în unele meciuri. Luptăm pe trei fronturi şi cred că putem să ne îndeplinim toate obiectivele. Oricum, câştigarea titlului rămâne principalul obiectiv.

4 trofee a cucerit Cadu cu CFR Cluj: un titlu, două Cupe ale României şi o Supercupă

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-24-2009, 10:39 PM
Mesaj: #80
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
"Niciodată nu a fost violent! Sunt multe tâmpenii"

Demis de la Steaua şi plecat pe uşa din dos după scandalul cu Becali, Bergodi e apărat de foştii lui şefi de la Cluj. Acuzat de Becali ca este "tra-la-la", italianul şi-a găsit avocat la Cluj. Mureşan spune că este un antrenor excelent şi un om foarte liniştit.

"Nu ştiu cine inventează aceste tâmpenii despre Bergodi. Eu îl respect foarte mult, e un antrenor foarte bun şi pot spune chiar că suntem prieteni. M-am întâlnit de multe ori cu el, am luat cina împreună. Niciodată nu a fost violent sau agresiv. E un om civilizat şi de caracter şi un antrenor bun", a declarat Iuliu Mureşan la GSP TV.

Bergodi este în conflict cu Steaua, după ce Becali a dezvăluit că nu îi va plăti drepturile salariale şi că îl va trimite să antreneze la echipa a doua. Fostul antrenor din Ghencea a făcut plângere la TAS.

"Campionatul e strâns, pentru că e mai corect"
Intervenţia DNA -ului în fotbal n-a rămas fără rezultat. Iuliu Mureşan spune că acum campionatul este mult mai corect decât în trecut şi de aceea diferenţa între echipe este mult mai mică. Preşedintele grupării din Gruia spune însă că CFR are un lot foarte puternic şi speră va titlul va ajunge la Cluj pentru a doua oară.

"Este un campionat strâns, pentru că este mai corect. Aşa se întâmplă, dacă se joacă corect, poate ieşi orice. Nici un club nu a reuşit să se întărească într-o asemenea măsură încât să defileze în acest sezon. Noi suntem cel puţin la fel de puternici ca atunci când am luat titlul. Atunci ne-a fost mai uşor, pentru că ne-am concentrat doar pe campionat după ce ne-a eliminat Anorthossis din cupele europene", a spus oficialul clujenilor la GSP TV.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
179 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut