Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
10-19-2009, 07:16 PM
Mesaj: #161
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Cadu şi Dani au sărbătorit cu Semedo pînă în zori după victoria cu Rapid

Sîmbătă seara, după victoria cu 4-1 în faţa Rapidului, Cadu şi Dani s-au întîlnit în capitală cu Semedo, care i-a invitat într-un club de noapte

"Fericiti nevoie mare in urma victoriei in fata Rapidului, Dani si Cadu au vrut cu tot dinadinsul sa cunoasca viata de noapte din Bucuresti. Numai ca nu stiau unde sa mearga si astfel au apelat la Antonio Semedo, jucator care, pana nu demult, a imbracat tricoul Stelei. Pantera a acceptat imediat sa faca pe ghidul pentru fostii sai coechipieri, fotbalistii retragandu-se in cele din urma la clubul Fratelli. Acolo, cumnatii Dani si Cadu, in fata unor pahare cu bautura, l-au tachinat pe Semedo pentru infrangerea Urziceniului in fata Vasluiului si nu au ratat ocazia sa se laude ca echipa lor a urcat pe primul loc, la egalitate cu FC Timisoara. Petrecerea s-a incheiat in jurul orei 5 dimineata, jucatorii parasind locatia cu zambetul pe buze", scrie CanCan.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-19-2009, 07:16 PM
Mesaj: #162
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Stancioiu revine in prim-plan

Portarul roman a avut o prestatie foarte buna in Giulesti si ar putea fi titular impotriva celor de la Sparta Praga.

In minutul 40 al partidei cu Rapid, Nuno Claro a parasit terenul accidentat, locul sau in poarta CFR-istilor fiind luat de rezerva Edi Stancioiu. Acesta s-a achitat foarte bine de sarcini, avind mai multe interventii remarcabile in fata jucatorilor adversi. Astfel, Stancioiu are sanse foarte mari sa apere poarta clujenilor si in meciul din Europa League cu sparta Praga, ce se va disputa joi, 22 octombrie.

Asta si pentru ca antrenorul Antonio Conceicao este decis sa-i mai acorde o sansa romanului, care, in sezonul actual, a prins doar doua meciuri in tricoul lui CFR Cluj. In plus, gafa lui Nuno Claro de la golul rapidistilor ar putea reprezenta motivul perfect pentru schimbarea "garzii" in poarta clujenilor. Alffel, goalkeeper-ul lusitan va fi, foarte probabil, apt pentru jocul de la Praga, accidentarea sa din partida cu Rapid nefiind grava. Atunci, Nuno Claro fusese lovit de Ionita la o faza petrecuta in careul clujean ('32), insa a continuat sa evolueze pina in minutul 40, cind a fost schimbat cu Stancioiu.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-19-2009, 07:17 PM
Mesaj: #163
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Toni Conceicao: "Avem valoare!"

Conceicao e mîndru de echipa sa după victoria categorică din Giuleşti.

CFR şi-a surclasat adversarul, ex-liderul Ligii 1, şi visează la un nou titlu de campioană. După meci, tehnicianul clujenilor, Toni Conceicao, a mărturisit că nu se aştepta la o diferenţă atît de netă în favoarea echipei sale.

"Am întîlnit Rapidul, echipa de pe primul loc. Normal, sînt foarte bucuros de victorie. La început nu credeam că vom cîştiga la scor. Am demonstrat azi că avem valoare", a spus antrenorul. "Ambele echipe sînt valoroase, Rapidul se va bate pînă la final pentru titlu. Diferenţa de a azi a făcut-o CFR, echipa care a jucat foarte bine tactic, a făcut un joc aproape perfect. În fotbalul de azi, trebuie să fii eficace, iar CFR a fost mai eficientă", a adăugat Conceicao, care, după acest joc, a obţinut şi sprijinul necondiţionat al conducerii. "Am venit hotărîţi, am fost mai buni decît Rapidul. Îi felicit pe băieţi şi pe antrenor. Nu se punea azi problema să-l dăm afară pe Conceicao, chiar dacă pierdea. Arbitrajul nu-l comentez", a afirmat, la rîndul său, preşedintele Iuliu Mureşan.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-19-2009, 07:20 PM
Mesaj: #164
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Culio: "Nu înţeleg de ce sîntem atacaţi mereu"

Mijlocaşul CFR-ului, Juan Culio, s-a arătat deranjat de faptul că există voci care contestă victoria categorică a CFR-ului din Giuleşti şi dau vina pe arbitraj.

"Probabil e normal cînd o echipă pierde într-o asemenea manieră să dea vina pe arbitraj. Nu înţeleg de ce sîntem atacaţi tot timpul cu asemenea lucruri despre arbitraj şi nu se observă faptul că CFR are valoare, a jucat foarte bine. Noi nu avem nevoie de intervenţia arbitrilor sau a altcuiva, sper că s-a văzut asta în teren, că am făcut o partidă bună. Rezultatul din Giuleşti poate fi considerat o surpriză doar prin prisma scorului de 4-1, CFR are valoare, ce echipă a mai bătut în Bucureşti cu 4-1?", a declarat Culio.

"Timişoara a întîlnit un adversar slab"
Mijlocaşul CFR-ului, Juan Culio, nu este impresionat de victoria categorică a Timişoarei de pe teren propriu, scor 6-0, cu Ceahlăul.

"E adevărat că Timişoara a învins pe Ceahlăul cu 6-0, dar să recunoaştem că au jucat contra unei echipe mai slab cotate. Vom vedea duminica viitoare, în meciul direct, cine se va impune", a declarat Culio.

"Vrem victoria la Praga, egalul nu ne mulţumeşte"
Mijlocaşul CFR-ului, Juan Culio, se gîndeşte doar la victorie în deplasarea de joi de la Sparta Praga.

"Pentru partida de la Praga ne dorim, cum e şi normal, o victorie! Nu ne mulţumeşte egalul acolo. Avem şanse în continuare şi noi şi Sparta şi Copenhaga", a declarat Culio.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-19-2009, 07:20 PM
Mesaj: #165
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Jindra a spionat-o pe CFR pentru meciul de joi cu Sparta Praga

Cehul Ales Jindra, fostul antrenor al CFR-ului, a asistat aseară la derby-ul din Giuleşti pentru a aduna informaţii pentru Sparta Praga.

"Adun informaţii pentru Sparta, dar biletele de avion pentru a veni în România mi le-a plătit Iuliu Mureşan! Mai am de luat o sumă de bani de la CFR, dar nu vreau să fac scandal. Ne înţelegen noi", a declarat Jindra pentru EVZ.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-19-2009, 08:32 PM
Mesaj: #166
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Mureşan: "Domnul Iancu greşeşte, să nu uităm ce ne-a făcut Tudor la meciul cu Steaua"

Preşedintele echipei CFR Cluj, Iuliu Mureşan, i-a răspuns lui Marian Iancu la acuzele ce privesc legătura dintre echipa sa şi arbitrajele din Liga 1. Oficialul grupării din Gruia a explicat că a vrut să-l refuze pe Alexandru Tudor pentru meciul cu Rapid, dar el are alte principii.

"E incorect ce spune domnul Iancu despre noi. Să nu uităm ce s-a întîmplat la meciul cu Steaua cu Tudor la centru. Cînd am văzut că el va arbitra cu Rapid îmi venea să scriu la CCA, dar mi-am respectat principiile şi am acceptat această delegare. Acceptăm orice arbitru din Liga 1 la meciul cu Timişoara, acceptăm orice arbitru la meciurile din deplasare, dar noi suportăm cheltuielile la meciurile de acasă şi nu vrem acum arbitrii străini", a spus Iuliu Mureşan la Fanatik Show, la DigiSport.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-19-2009, 08:44 PM
Mesaj: #167
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Primele "ghiulele" de la Nei

Poreclit de bulgarii de la TSKA Sofia, fosta sa echipă, "omul-ghiulea", brazilianul Nei a reuşit în Giuleşti o "dublă" şi le-a dat peste nas contestatarilor.

Adus în această vără la CFR, Nei nu a rupt gura târgului în începutul de sezon, ba, mai mult, şi-a pus majoritatea fanilor "feroviari" în cap după ratările uriaşe din partida cu Poli Iaşi. Atacantul brazilian şi-a plătit însă datoriile cu vârf şi îndesat în Giuleşti. Comparat de Florentin Petre, fostul său coleg de la TSKA Sofia, cu Thierry Henry, Nei a marcat primele goluri în tricoul ardelenilor contra Rapidului şi deja a intrat la inima conducerii din Gruia.

"Contra Rapidului am evoluat fără patru titulari şi cred că le-am dat un răspuns foarte bun scepticilor", l-a lăudat Iuliu Mureşan pe brazilian.

Se gândeşte la Timişoara
Chiar dacă joi "feroviarii" vor întâlni Sparta Praga în grupa K a Europa League, preşedintelui Iuliu Mureşan îi zboară mai mult gândul la confruntarea de duminica viitoare, cu liderul FC Timişoara. "Meciul cu Sparta Praga este important, dar parcă mai mult îmi doresc să batem Timişoara în campionat şi să trecem pe primul loc în Liga I, de unde să nu mai coborâm până la finalul campionatului", a mai spus oficialul clujenilor.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-20-2009, 03:07 PM
Mesaj: #168
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
B&B de Cluj!

Cristi Bud anticipează un cuplu devastator în atac alături de vărul său Batin.

Clujenii au oficializat ieri transferul lui Cristi Bud la CFR. Atacantul va ajunge la Cluj la sfîrşitul turului. Bud speră ca din retur să evolueze în atac alături de vărul său, Paul Batin (22 de ani), împrumutat la UTA. Batin e golgeterul ligii secunde cu 9 reuşite. "Sîntem verişori de gradul al doilea. Părinţii lui sînt şi naşii mei. Sper să fie adus mai repede de la Arad. Ar fi extraordinar să jucăm împreună la CFR şi să devenim cei mai periculoşi atacanţi din Liga 1. După N&D la Dinamo ar putea fi un B&B la CFR Cluj", a spus Cristi Bud. Atacantul pentru care CFR va plăti 750.000 de euro a salutat mutarea în Gruia.

Bud nu e speriat de concurenţa din atacul "vişiniilor". "E un pas foarte important în cariera mea. Am ajuns la cea mai bună echipă din România. Sper ca prin evoluţiile mele să-i mulţumesc pe cei care au avut încredere în mine. Pînă la iarnă, mai am cîteva meciuri la Mediaş şi cîteva goluri de dat. E o motivaţie extraordinară că am semnat cu CFR. Ştiu că accederea la un nivel superior trebuie să mă determine să dau un randament mai bun", a încheiat Bud.

10 goluri a înscris Paul Batin pentru UTA Arad, unul în Cupa României

140.000 de euro va cîştiga Bud la Cluj, echipa cu care a semnat pe 5 ani


"Pe cînd evoluam la Salonta, am fugit dintr-un cantonament pentru a urmări meciul clujenilor cu Roma. Am semnat imediat, m-a impresionat seriozitatea domnului Mureşan" - Cristi Bud, atacant CFR

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-20-2009, 03:07 PM
Mesaj: #169
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Mureşan dă replica Rapidului

Preşedintele Iuliu Mureşan şi-a continuat ieri disputa cu Rapid, după ce oficialii din Grant au acuzat că echipa sa a cîştigat cu ajutorul lui Tudor

"Cu siguranţă, nu o să ajung la DNA, pentru că nu am vorbit niciodată cu arbitrii! Dar Rapidul să nu uite că noi am dat patru goluri toate valabile, iar ei au dat unul nevalabil, pe greşeala asistentului. Că ai un penalty neacordat, e doar o speranţă că dai gol! Asta a fost realitatea din Giuleşti şi faptul că Rapid a dat peste un adversar adevărat!", a comentat Mureşan.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-20-2009, 03:35 PM
Mesaj: #170
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
"Atenţie la Wilfried!"

Fost tehnician în Gruia, Dusan Uhrin jr recunoaşte franc că va ţine cu ai lui joi seara. Totodată, Uhrin este de părere că CFR este mai valoroasă decât Sparta, dar că echipa lui Chovanec este superioară fizic.

Domnule Uhrin, joi e meci Sparta - CFR, două echipe pe la care aţi trecut. Cu cine o să ţineţi?
Cu niciuna. Glumesc, desigur. Mi-ar plăcea să bată Sparta, însă le va fi foarte greu împotriva CFR-ului, chiar dacă joacă pe teren propriu.

De ce spuneţi acest lucru?
Cred că şansele sunt de 50-50%, dar CFR are jucători cu experienţă, iar Sparta stă mult mai prost la acest capitol. Plus că jucătorii clujeni au multe meciuri tari în picioare, s-au călit în Liga Campionilor şi nu numai. CFR este în acest moment peste Sparta Praga ca valoare, însă cehii sunt superiori din punct de vedere fizic.

CFR este pe locul doi în campionat, iar Sparta s-a poticnit sâmbătă. Va conta acest lucru în întâlnirea de joi?
Aşa e, CFR a câştigat în ultima etapă, iar Sparta s-a făcut de ruşine pe teren propriu în faţa unei echipe mult mai slab cotate, dar cred că aceste lucruri nu vor conta deloc. În Europa este altceva. Sparta se va concentra foarte mult pe acest meci şi va da totul să câştige. Cehii vor fi foarte motivaţi.

De cine să se teamă apărătorii lui CFR?
Wilfried este cel mai periculos om de la Sparta, la el trebuie să fie foarte atenţi jucătorii CFR-lui. E un atacant de clasă. Dar nu este singurul pericol. La fazele fixe urcă în careul advers fundaşii Hubnik şi Repka, doi jucători experimentaţi şi valoroşi, care pot crea multe probleme.

De la CFR va lipsi Kone. Se pot considera norocoşi cei de la Sparta Praga?
Cu siguranţă acest lucru este este un avantaj pentru Sparta, dar, din ce am văzut eu în ultima etapă, a apărut acel atacant, Nei parcă îi spune, care poate să facă deranj mare în apărarea adversă. Plus că Traore deja a confirmat că este un atacant de mare valoare.

Ce echipe se califică din Grupa K?
Greu de spus după numai două etape. În acest moment, oricine poate merge mai departe, chiar CFR şi Sparta Praga împreună. Oricum, nu cred că acest meci este decisiv pentru niciuna dintre echipe.

Dorit de Dinamo şi Craiova
Uhrin junior, acum la Mlada Boleslav, are mari şanse să revină la iarnă în Liga I. Cehul este curtat de Dinamo şi de Craiova, iar agentul său, Daniel Stanciu, a avut deja câteva runde de negocieri cu gruparea din "Ştefan cel Mare". Dusan Uhrin jr are însă un concurent de temut în Ioan Andone, cu care Nicolae Badea şi Cristi Borcea negociază în aceste zile în Emirate.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
108 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut