Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
09-18-2009, 05:41 PM
Mesaj: #51
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Vor sprijinul suporterilor

În succesul îndelung contestat, întregistrat sâmbătă seară la Braşov, jucătorii Ceahlăului s-au simţit oaspeţi însemnaţi. Tocmai datorită atmosferei creată de suporterii formaţiei braşovene.

"Pur şi simplu, spectatorii braşoveni prezenţi în număr foarte mare la meciul contra noatsră, şi-au purtat echipa spre victorie", declara preşedintele Măstăcăneanu din tabăra nemţeană.

La vizita bistriţenilor, mâine seară, Forminte şi compania se vor în postura de a fi împinşi din spate spre cea dintâi izbândă, de către inimoşii susţinători localnici.

"Ne dorim din suflet ca pe terenul nostru să beneficiem de o atmosferă similară, cu încurajări şi scandări frenetice ale galeriei. Avem mare nevoie de aşa ceva, mai ales la meciul cu Gloria Bistriţa. Trebuie să «spargem gheaţa» cu prima izbândă de «acasă»", face apel Barna la proprii suporteri.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-18-2009, 05:42 PM
Mesaj: #52
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Ceahlăul şi... finalele Ligii 1

Dintre buturile porţii pietrene, Andrei Roheţki vede, de acum înainte, toate meciurile Ceahlăului ca nişte finale. "Competitoarele sunt de valori apropiate, iar startul de sezon a prezentat multe rezultate surprinzătoare", îşi motivează ideea portarul nemţenilor. aşteaptă un duel echilibrat în partida de sâmbătă pe Borzoghean. Goal-keeperul sucevean se aşteaptă la un duel echilibrat la vizita Gloriei Bistriţa.

Rămas şi acum drept prima opţiune în formula echipei de start a Ceahlăului, Roheţki cere maximă concentrare şi multă determinare în joc, coechipierilor din faţa sa. "Nu cred că mai avem voie să facem paşi greşiţi în faţa propriilor noştri spectatori, dacă vrem să nu ne înrăutăţim mai mult situaţia din clasament."

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-18-2009, 05:47 PM
Mesaj: #53
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Antrenorul venit din teren

Fost altădată adversar pe teren al bistriţenilor, Mihai Ionescu trăieşte meciul cu Gloria într-o postură cu totul nouă. Ajuns, conjunctural, şef "plin" al băncii tehnice de pe Borzoghean, acesta are puterea totală de decizie asupra planurilor tactice de joc.

"Pentru că ambele combatante ale înfruntării de sâmbătă seară se află în criză de puncte, ne aşteptăm la un meci foarte, foarte greu", este convins "Mişu" Ionescu.

După ce şi-a studiat, pe toate feţele, partenerii de întrecere, antrenorul principal al Ceahlăului vede în noua trupă a lui Jean Pădureanu, o echipă cu un lot valoros şi numeric.

Antrenorul pietrean îşi pune toată încrederea în oamenii lui de pe teren, încrezător în potenţialul acestora: "N-am avut nimic să le reproşez în toată această săptămână de pregătire. Vor da tot ce au mai bun în ei, pentru realizarea victoriei."

Nu doar lipsa de experienţă, care face diferenţa în momentele psihologice ale meciurilor, reprezintă handicapul noului lot tânăr de pe Borzoghean. Şi minusurile de concentrare în faza finalizării au stricat mult, diminuând plusurile acumulate prin organizarea perfectă a jocului.

"N-am reuşit să-i aducem pe toţi la un punct comun, să-i facem să aleagă procedeul corect al execuţiei", vorbeşte "principalul" Ceahlăului. Ionescu îşi doreşte ca oamenii lui de pe teren să anuleze nereuşitele de până acum printr-un joc şi un rezultat perfect la meciul cu Gloria.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-18-2009, 05:48 PM
Mesaj: #54
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Schimbări în formula de start

Ferariu, suspendat pentru etapa acestui sfârşit de săptămână în urma eliminării (două cartonaşe galbene) de la Braşov, dar şi Macovei (o problemă medicală) sunt absenţele din lotul pietrean pentru jocul de mâine seară.

"Principalul" Ceahlăului lasă de înţeles ideea unor posibile înlocuiri în primul "unsprezece", faţă de formula de start a pietrenilor, trimisă pe teren la Braşov. "Mă gândesc la două sau trei modificări, asupra cărora ne vom decide chiar înaintea jocului", mai anunţă Ionescu. Şcolit în mai multe mandate ale lui Florin Marin, la echipele din ţară, tehnicianul pietrean a primit votul de încredere al şefilor lui. Sâmbătă, la debutul în funcţia pe care o aşteaptă de mult timp, "Mişu" Ionescu poate dovedi că merită să-i fie acordată încredere.

"Nu mi-a fost fixat nici un obiectiv, dar pentru mine, primordială este o victorie cu Bistriţa. Printr-o izbândă, ne apropiem de partea superioară a clasamentului şi trimitem sub noi în clasament o altă echipă", a încheiat Ionescu.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-18-2009, 05:48 PM
Mesaj: #55
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Ceahlăul, după Florin Marin

Plecarea lui Florin Marin şi-a atins sigur unul din scopuri. Echipa a resimţit ca pe un şoc despărţirea, dar merge mai departe. Deocamdată, Ceahlăul continuă să se pregătească după programul fostului mana­ger, cu speranţa că acesta va da rezultate şi mai bune din etapa de sîmbătă. "Ne-a părut rău. Am petrecut împreună mai bine de un an. A fost o perioadă frumoasă, în care am promovat în Liga I. Formaserăm o familie. A fost ca un şoc plecarea sa, dar noi trebuie să ne vedem de drum mai departe. Aşa este în cariera de fotbalist sau antrenor. Astăzi eşti, mîine nu mai eşti", a declarat fundaşul Daniel Barna.

Instalat luni la conducerea tehnică a Ceahlăului, Mihai Ionescu spune că nu i s-a trasat nici un obiectiv de către condu­cere, dar antrenorul îşi cu­noaşte foarte bine priorităţile.

"Primordial pentru mine este meciul cu Bistriţa. Trebuie neapărat să-l cîştigăm. Cele trei puncte sînt vitale, ţinînd cont de configuraţia clasamentului", a declarat antrenorul Mihai Ionescu.

Pentru partida de sîmbătă seară, cu Gloria Bistriţa, Ceahlăul nu poate conta pe fundaşul Ferariu, suspendat după eliminarea suferită în meciul de la Braşov. Este singurul absent din lot, dar noul antrenor a anunţat că va face şi alte modificări în primul unsprezece.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-18-2009, 05:49 PM
Mesaj: #56
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Meci special

Partida contra Gloriei Bistriţa este deosebită pentru Mihai Ionescu. Antrenor principal şi pînă la plecarea managerului Florin Marin, tînărul tehnician va conduce însă pentru prima dată Ceahlăul în Liga I, sîmbătă seară. Mihai Ionescu s-a mai aflat la cîrma echipei în ultima etapă din turul Ligii a doua, cînd Florin Marin era suspendat. Rămas din nou în locul managerului, demis după jocul de la Braşov, Ionescu spune nu ar trebui să conteze cine este antrenorul: "Cu Florin Marin, Mihai Ionescu sau orice alt antrenor, important este ca echipa să se pregătească, să joace şi, mai mult, să obţină puncte".

Jucătorii susţin afirmaţiile antrenorului, dar se vor strădui să cîştige sîmbătă seară şi pentru acesta.

"Ne dorim să debuteze cu o victorie şi să spargem gheaţa acasă cu Mihai Ionescu pe bancă. Noi ne gîndim să cîştigăm însă la toate meciurile, pentru noi, pentru echipă. Nu contează interesul unuia sau altuia dintre noi, doar cel al echipei este important", a declarat Daniel Barna.

În vîrstă de 40 de ani, Mihai Ionescu provine din rîndurile foştilor jucători ai Ceahlăului şi a făcut parte din echipa cu cele mai bune rezultate din istoria clubului. A mai antrenat în Liga I la Dacia Mioveni, alături de Florin Marin. La gruparea pietreană, s-a ocupat o vreme de satelit, de la care au fost promovaţi mai mulţi jucători.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-19-2009, 03:34 PM
Mesaj: #57
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Trag de succes, pentru descătuşarea echipei

Victoria în partida de astă-seară pentru ai noştri nu este una obligatorie doar pentru situaţia clasamentului. Ionescu şi restul companiei vor să învingă Bistriţa şi pentru a dovedi acea descătuşare mult dorită, pentru meciurile din propriul fief. Antrenorul Ceahlăului vede în aportul publicului spectator un sprijin deosebit în realizarea succesului la vizita bistriţenilor.

"Dacă nu vor mai continua să-i ia în colimator pe băieţii noştri, şi-aşa lipsiţi de experienţă, poate că şi jucătorii nu vor mai arăta crispare în teren. La echipă, sunt convins că fiecare ştie ce are de făcut", a încheiat Mihai Ionescu.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-19-2009, 03:35 PM
Mesaj: #58
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Au rămas pe modelul instaurat de Florin Marin

Tehnicianul principal al Ceahlăului spune că şi-a pregătit echipa pentru primele trei puncte care să fie obţinute "acasă", în acest sezon nou de Liga 1.

În antrenamentele premergătoare jocului cu Bistriţa, Mihai Ionescu recunoaşte că s-a ghidat şi a copiat modelul instaurat la gruparea pietreană, de mai bine de un sezon, de către fostul manager general Florin Marin.

"Foarte multe lucruri noi, nu aveam ce să aduc în pregătirea acestui meci. Ne-am bazat pe structura antrenamentelor şi a modalităţilor de pregătire pe care le-am făcut şi înainte, cu domnul Florin Marin la cârma echipei. Cel mai mult mă bucur pentru că n-am avut nici o problemă care să fie creată după despărţirea de managerul nostru", a spus "principalul" gazdelor meciului de astă-seară (ora 19) pe Borzoghean.

În adversara elevilor lui, Mihai Ionescu vede o echipă echilibrată valoric pe toate posturile. Mai mult, antrenorul pietrean consideră mincinos locul din clasament pentru Gloria Bistriţa, în raport cu ceea ce arată prin joc formaţia lui Tăbârcă: "Am studiat jocul lor de foarte multe ori. Pot spune că arată o prestaţie elaborată, cu o foarte bună organizare a jocului".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-20-2009, 01:38 PM
Mesaj: #59
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Mihai Ionescu: "A fost un meci dificil, mă bucură enorm cele trei puncte"

Antrenorul interimar al Ceahlăului, Mihai Ionescu, s-a declarat fericit după ce a debutat cu succes şi a dezvăluit că la pauză, când oaspeţii conduceau cu 1-0, a schimbat din superstiţie echipamentul de joc al elevilor săi.

"A fost un meci dificil, mă bucură enorm cele trei puncte. La pauză am schimbat echipamentul pentru că am avut o superstiţie. Am vrut ca odată cu el să schimbăm ceva şi în jocul echipei. A fost o decizie luată împreună cu conducerea administrativă", a afirmat acesta.

Ionescu susţine că nu ştie pe ce perioadă va rămâne la cârma echipei şi nici vrea să îşi facă speranţe deşarte. "Am fost învestit ca antrenor, dar nu ştiu pe cât timp. Meseria de antrenor e cea mai grea, trebuie să suporţi nişte presiuni fantastice, nu-mi fac iluzii ca să n-am deziluzii", a conchis tehnicianul.

Ceahlăul a obţinut sâmbătă prima victorie din acest sezon pe teren propriu după ce a trecut de Gloria Bistriţa, scor 2-1, într-un meci din etapa a 7-a, şi rămâne neînvinsă în faţa ardelenilor în meciurile disputate la Piatra Neamţ.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-21-2009, 04:41 PM
Mesaj: #60
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
"Jucăm doar pe teren, nu merităm asta!"

Fundasul echipei Ceahlaul, Marius Burlacu, a comentat pentru gsp.ro, speculatiile privind un posibil aranjament in partida cu Bistrita, scor 2-1.

"Nu meritam un astfel de tratament. De 2 ani de cand sunt la Ceahlaul, pot spune ca am jucat numai pe teren. Suntem o echipa extrem de tanara, poate cea mai tanara.Cu siguranta nu jucam cel mai frumos fotbal din prima liga, dar nu suntem blatisti. Sa fim seriosi indiferent de rezultat, remiza sau victoria bistritenilor,lumea ar fi spus ca a fost ceva necurat la meciul asta. Am castigat la Medias, am dominat prima repriza la Brasov si fara greseli de arbitraj nu pierdeam acolo, am tinut Steaua in sah, si nu suntem in stare sa batem ultima clasata pe teren propriu? Ni se iau meritele acestui succes, pe nedrept. Chiar azi in vestiar, baietii erau dezamagiti de ce se spune despre noi, insa asta ne-a unit si mai mult si ne face sa fim si mai motivati sa aratam ca suntem o echipa buna si curata,care merita sa joace si la anul in Liga I", a declarat Burlacu.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
8 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut