Chestionar: Cine se califică?
Liverpool FC
Unirea Urziceni
[Arată rezultate]
 
Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liverpool FC - Unirea Urziceni, şaisprezecimile Europa League
12-23-2009, 03:04 PM
Mesaj: #11
RE: Liverpool FC - Unirea Urziceni, şaisprezecimile Europa League
greu de crezut ca Unirea va trece de Liverpool

http://www.gruppo-maxima.ro/wiki - Stiinta si doar atat
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-23-2009, 09:13 PM
Mesaj: #12
RE: Liverpool FC - Unirea Urziceni, şaisprezecimile Europa League
Gerrard BEST PLAYER!

CATALIN HILDAN, UNICUL CAPITAN!!! TE VOM IUBI MEREU!!!Angel
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-24-2009, 10:31 AM
Mesaj: #13
RE: Liverpool FC - Unirea Urziceni, şaisprezecimile Europa League
Liverpool va vinde mai mulţi jucători în luna ianuarie

Antrenorul lui Liverpool, Rafael Benitez, trebuie să renunţe în luna ianuarie la mai mulţi jucători din lot dacă vrea să obţină fonduri pentru transferul unor alţi fotbalişti, potrivit ediţiei online a The Guardian.

Sursa citată scrie că Liverpool nu poate cheltui pe transferuri mai mulţi bani decât obţine din vânzarea unor jucători din lot, chiar dacă în acest sezon a avut probleme în ofensivă din cauza accidentării lui Fernando Torres, care a fost înlocuit de David Ngog.

Căpitanul Steven Gerrard, Fernando Torres, Daniel Agger şi Yossi Benayoun sunt singurii jucători care şi-au prelungit pe mai mulţi ani actualele contracte, în timp ce proprietarii grupării, Tom Hicks şi George Gillett, vor să achite o parte din datoria de 310 milioane de lire sterline.

Tehnicianul lui Liverpool vrea ca din luna ianuarie să-i vândă pe Ryan Babel, Andrei Voronin, Andrea Dossena şi Philipp Degen, în cazul în care vor apărea oferte pentru aceştia.

Benitez trebuie să găsească şi un înlocuitor temporar pentru Javier Mascherano, care este accidentat la genunchi, dar a fost suspendat şi patru etape, urmând să rateze meciurile cu Wolverhampton, Aston Villa şi Tottenham plus meciul de Cupă cu Reading. El nu va putea evolua, din cauza accidentării, timp de trei săptămâni.

Un alt jucător accidentat, Alberto Aquilani, l-a vizitat pe medicul din Belgrad care l-a tratat pe Robin van Persie.

Liverpool va evolua contra Unirii Urziceni în 16-imile Ligii Europa, urmând ca primul meci să se dispute la 18 februarie 2010, în Anglia.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-27-2009, 05:25 PM
Mesaj: #14
RE: Liverpool FC - Unirea Urziceni, şaisprezecimile Europa League
FC Liverpool-Wolverhampton 2-0, într-o partidă din etapa a 19-a

Adversara Unirii Urziceni din 16-imile Ligii Europa, FC Liverpool, a câştigat, sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-0, meciul cu nou-promovata Wolverhampton Wanderers şi a urcat pe locul 7 în Premier League, informează site-ul oficial al clubului.

Golurile gazdelor au fost marcate de căpitanul Steven Gerrard (62) şi de mijlocaşul israelian Yossi Benayoun (70).

Managerul lui Liverpool, Rafael Benitez, a folosit următoarea formulă de joc: Reina - Johnson, Carragher, Agger, Insua - Lucas Leiva, Aquilani (Pacheco 84) - Benayoun (Spearing 88), Gerrard, Fabio Aurelio (Kuyt 76) - Torres.

Graţie acestui succes, gruparea de pe Anfield Road a obţinut 30 de puncte şi a urcat, provizoriu, pe poziţia a 7-a în clasament, la cinci puncte în spatele ocupantei locului 4, Aston Villa, care are însă şi un meci mai puţin disputat.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-30-2009, 11:55 AM
Mesaj: #15
RE: Liverpool FC - Unirea Urziceni, şaisprezecimile Europa League
v-am zis ca o sa castige Unirea????Big Grin.....

"INTERZIS"!!!!!.....
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-30-2009, 11:56 AM
Mesaj: #16
RE: Liverpool FC - Unirea Urziceni, şaisprezecimile Europa League
(12-30-2009 11:55 AM)chinna tm Scris:  v-am zis ca o sa castige Unirea????Big Grin.....

La ce ?

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-30-2009, 05:36 PM
Mesaj: #17
RE: Liverpool FC - Unirea Urziceni, şaisprezecimile Europa League
Aston Villa-Liverpool 0-1, într-un meci din etapa a 20-a

Adversara Unirii Urziceni din 16-imile Ligii Europa, FC Liverpool, a câştigat, marţi seară, în deplasare, scor 1-0, partida cu Aston Villa din etapa a 20-a din Premier League, prin reuşita din prelungiri a lui Fernando Torres, informează site-ul oficial al clubului.

Managerul lui Liverpool, Rafael Benitez, a folosit următoarea formulă de joc: Reina - G. Johnson (Skrtel 89), Carragher, Agger, Insua - Aquilani (Babel 77), Lucas - Kuyt, Gerrard, Benayoun (F. Aurelio 90) - F. Torres.

Graţie acestui succes, Liverpool a acumulat 33 de puncte şi a rămas pe locul 7 în clasament.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-03-2010, 03:45 PM
Mesaj: #18
RE: Liverpool FC - Unirea Urziceni, şaisprezecimile Europa League
Steven Gerrard, bucurându-se pentru golul cu Reading

FC Liverpool, adversara echipei Unirea Urziceni în 16-imile de finală ale competiţiei Europa League, a obţinut doar un rezultat de egalitate, 1-1, în partida disputată în deplasare cu Reading, ocupanta locului 20 în liga secundă engleză, sâmbătă seara, în cadrul turului III al Cupei Angliei la fotbal.

'Cormoranii', care traversează un sezon dificil, fiind eliminaţi din Liga Campionilor şi ieşiţi, practic, din lupta pentru titlul de campioană a Angliei, au avut din nou emoţii, după ce gazdele au reuşit deschiderea scorului, prin Simon Church, în minutul 24. Salvatorul lui Liverpool a fost, şi de această dată, căpitanul Steven Gerrard, care a restabilit egalitatea, în minutul 36, astfel că meciul se va rejuca, însă pe stadionul Anfield Road.

Antrenorul Rafa Benitez a utilizat în această întâlnire următorul '11': Reina - Aurelio (min.79 Banayoun), Insua, Carragher, Darby, Skrtel, Gerrard, Lucas, Kuyt, Ngog (min.68 Aquilani), Fernando Torres.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-05-2010, 08:53 PM
Mesaj: #19
RE: Liverpool FC - Unirea Urziceni, şaisprezecimile Europa League
Fanii lui Liverpool preferă ca echipa să ajungă în finala Cupei decât în cea a Ligii Europa

Cei mai mulţi fani ai lui Liverpool care au răspuns unui sondaj online au afirmat că îşi doresc ca gruparea pregătită de Rafael Benitez să ajungă în finala Cupei Angliei, decât în cea a Ligii Europa, informează site-ul oficial al echipei.

66% dintre suporteri vor ca Liverpool să dispute în luna mai finala Cupei Angliei pe stadionul Wembley, decât să evolueze în finala Ligii Europa la Hamburg.

Unirea Urziceni va fi adversarul lui Liverpool în 16-imile Ligii Europa. Turul va avea loc în Anglia, la 18 februarie, iar returul este programat o săptămână mai târziu, la Bucureşti.

Căpitanul lui Liverpool, Steven Gerrard, a afirmat într-un interviu că este dezamăgit de actuala evoluţie a echipei. "Clasamentul nu minte, nu am fost destul de buni. Există motive pentru care suntem mai jos în clasament, iar acest lucru demonstrează că nu am jucat atât de bine, iar jucătorii trebuie să-şi asume responsabilitatea pentru acest lucru. Trebuie să muncim din greu pentru a readuce acest club acolo unde îi este locul, cât mai sus posibil în clasament", a spus Gerrard.

Acesta a adăugat că dezamăgirea este şi mai mare după ce Liverpool s-a clasat pe locul secund sezonul trecut. "Speram ca situaţia să fie diferită, dar nu este momentul să ne ascundem, ci să ne concentrăm asupra jocului. Prioritatea este să ajungem undeva în primele patru locuri din motive financiare, deoarece toată lumea, inclusiv eu, ne dorim să evoluăm în Liga Campionilor", a mai declarat căpitanul lui Liverpool, formaţie care ocupă locul 7 în clasament.

Altfel, presa din Anglia a scris că echipa este foarte aproape de transferul lui Maxi Rodriguez de la Atletico Madrid.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-06-2010, 09:15 PM
Mesaj: #20
RE: Liverpool FC - Unirea Urziceni, şaisprezecimile Europa League
Torres afirmă că recordul de goluri de la Liverpool este cea mai importantă realizare a sa

Atacantul spaniol al lui Liverpool, Fernando Torres, devenit jucătorul care a înscris cel mai rapid 50 de goluri pentru formaţia de pe Anfield, a afirmat că în sezoanele viitoare îşi propune să doboare şi alte recorduri, informează site-ul oficial al grupării.

Torres a reuşit să marcheze 50 de goluri în cele 72 de meciuri jucate, reuşind să depăşească recordul deţinut de Albert Stubbins şi Sam Raybould.

"Este incredibil pentru mine, mai ales că Liverpool nu este un club mic, ci unul dintre cele mai mari din lume. Toţi jucătorii care au evoluat până acum sunt de calitate, au reuşit recorduri importante. Eu sunt acum înaintea lor, iar acest lucru este unul dintre cele mai importante pe care le-am reuşit în carieră", a spus Torres.

"Vreau în continuare să obţin şi alte recorduri pentru a rămâne definitiv în amintirea suporterilor. Eu îmi fac meseria şi vreau să-i fac fericiţi pe suporteri. Nu mi-am propus un număr în acest sezon, dar vreau cât mai multe, pentru a ajunge în primele patru echipe din campionat şi îmi doresc şi câştigarea Cupei Angliei", a adăugat atacantul, care în acest sezon a reuşit 12 goluri.

Liverpool va evolua în 16-imile Ligii Europa contra Unirii Urziceni, meciul tur urmând să aibă loc la 18 februarie, în Anglia.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
7 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut